Jílek: V problémech jsme byli po pás, teď už jsme v nich po krk

Sigma sice na Vysočině vedla, ale nakonec si z Jihlavy neodvezla nic a momentálně ztrácí na příčky, které budou po 30. kole znamenat záchranu, již čtyři body. Jaké byly ohlasy obou hlavních trenérů?

Jílek: V problémech jsme byli po pás, teď už jsme v nich po krk
Ščasný: Hra nebyla ideální, ale dokud rozhodčí nepískne konec, musíte věřit

Začněme u vítězů. "Paradoxně to byl z naší strany na jaře nejhorší výkon a máme první jarní vítězství. Mimořádně si ho cením. I když to není nejdůležitější vítězství v této sezoně, ale bylo to důležité. Máme před sebou ještě řadu zápasů, které musíme zvládnout. Hronek je pro nás momentálně velmi cenný hráč. V prvním poločase se nám nedařilo. Kučera hrál příliš vysoko, i proto jsme inkasovali. Vyhráli jsme bitvu, ale ne válku. ještě před sebou máme deset zápasů a aktuální náskok při tříbodovém systému nic neřeší," zůstal při zemi nový kouč Vysočiny s minulostí u slovenské repre Michal Hipp.

V hanácké kabině bylo nesrovnatelně smutněji. "Říkali jsme si před zápasem, že bychom také chtěli zažít utkání, ve kterém bychom šli do vedení. Což se povedlo. Bohužel, paradoxně do té doby naše slušná obranná aktivita vzápětí polevila. Byl tam nedostatečný důraz, agresivita, necháme si dát de facto z první akce soupeře vyrovnávací branku do šatny. Svoji pasivitou jsme to ale soupeři umožnili. Po několika minutách vstupu do druhé poločasu dostaneme identický gól. Pak jsme sice nějaký tlak měli, ale šancí bylo pomálu, možná jednou Mahumutovič ze strany. Ale jinak to spíš než fotbal byla křeč," posteskl si bývalý sparťanský asistent Václav Jílek, jehož názor publikoval web sigmafotbal.cz.

Jaký je aktuálně největší problém Olomouce? "Bavím se o tom neustále dokola. Je to jeden z hlavních důvodů. Hráči svoji kvalitu mají, ale tady se ocitají v situaci, kdy nerozhodují většinou fotbalové dovednosti, ale hlava, mentální odolnost hráčů, taková válečnická povaha. A to nám tam trošku chybí. Je to velký problém. Jestliže před utkáním jsme byli v problémech po pás, tak teď už jsme v nich po krk," zakončil na stránkách sigmafotbal.cz stratég z Androva stadionu.