Ďuriš: Barca je mnohem kvalitnější než my, ale statistiku má ještě horší

Úřadující španělský šampion z Barcelony již v právě probíhající sezoně zahodil osm pokutových kopů, což je zřejmě další evropský rekord.

Ďuriš: Barca je mnohem kvalitnější než my, ale statistiku má ještě horší
Penalty? Pokračuje ta černá série z minulosti, říká Krejčí

Na českém území se v tomto směru nedaří také obhájci titulu. Po Danielu Kolářovi či Janu Kovaříkovi neuspěl z penalty proti Příbrami ani nejlepší střelec západočeského celku Michal Ďuriš.

"Barcelona je ještě mnohem kvalitnější tým než my, ale má při penaltách ještě horší statistiku. Takže jen o kvalitě hráčů to nebude. Není nám to souzené, asi to budeme muset víc trénovat. Sám nevím, kde je chyba," krčil rameny spoluhráč Hořavy, Kopice, Holendy a spol.

O zahráván penalty si přitom říkal David Limberský, jenž tak naposledy učinil přesně před třemi lety proti Ostravě a protože neproměnil, trenér Pavel Vrba mu udělil pětiletý zákaz. "David tady měl rodinu, tak chtěl dát gól. Měl na to chuť, ale kluci vnímají boj o krále střelců a přejí Michalovi, aby to vyhrál. Proto asi nechali kopat jeho," osvětlil muž zodpovědný za výkony a výsledky Viktorie Karel Krejčí.

Sedmadvacetiletý hráč s minulostí v Banské Bystrici ale při svém pokusu netrefil ani příbramskou svatyni. "Věřil jsem si, že ji dám. Minule nedal Dan Kolář, teď jsem byl na řadě já, ale otázka je, kdo bude na řadě příště. Možná brankář Matúš Kozáčik," zakončil na webu ceskatelevize.cz exboleslavský útočník, jenž dal v utkání proti Příbrami jeden gól ze hry a také nastřelil tyč.

V aktuálním ročníku Synot ligy je Ďuriš na dvanácti trefách a o prvenství ve střelecké tabulce se dělí s Daviem Lafatou a Lukášem Magerou, jenž proměnil penalt již šest.