Vácha o tom, proč neslaví góly i o tom, že chtějí být evropští...

Velký "oblíbenec" Milana Luhového Lukáš Vácha nestřílí branky moc často. Pokud už se ovšem český reprezentant trefí, jedná se o výstavní trefy, což dokazuje nejen jeho dalekonosná paráda proti Jablonci, ale i povedené rány v derby na Slavii či v Evropské lize s Young Boys Bern. Také o tom se bývalý záložník Slovanu Liberec rozpovídal v interview pro sport.cz.

Vácha o tom, proč neslaví góly i o tom, že chtějí být evropští...
Ščasný: Hra nebyla ideální, ale dokud rozhodčí nepískne konec, musíte věřit

O statusu svátečního střelce...


"Já myslel, že svátečním střelcem je u nás Mareček, takže už i já? Čekal jsem, jak se mi míč odrazí, a pak se jen soustředil, abych trefil bránu. Byl to hezký gól. Zasloužili jsme si vyhrát a bylo by nespravedlivé, kdyby se nám to nepovedlo. Taková vítězství jsou pak daleko sladší a člověk si jich víc váží."

O receptu na krásné trefy...


"Nedělám si žádný žebříček super gólů. Jsem rád, že jsem rozhodl o třech bodech, ale je to především odměna za práci všech kluků na hřišti i lidí z realizačního týmu. Měli jsme přece spoustu šancí a Jablonec až na jeden gól ze standardky do ničeho nepustili. Trefovali jsme tyče, břevna, byla otázka času, kdy dáme gól. Hodně nám pomohlo vyrovnání Davida Lafaty, který odvedl velký kus práce. Pak jsme do Jablonce bušili a čekali, až dáme gól."

O tom, že góly neslaví...


"Nebaví mě slavit... Když se trefím, čekám na lidi, až začnou bouřit, a taky na kluky. Máme všichni radost a v tu chvíli je to hodně emotivní chvíle, tak to držím v sobě a je to hrozně fajn."

O nabitém kalendáři plném "anglických týdnů"...


"Ano, jsou teď samá soustředění, ale všichni v Evropě tak hrají. A my chceme být evropští, takže tak hrajeme taky. Odstup na Plzeň neřešíme, na tabulku se nedíváme."