Další Berbrův oblíbenec ovlivnil zápas Boleslav - Slavia!

[hot]PSALI JINDE[/hot] V minulé Procházce ligovým děním jsem si přál, abych po 20. kole, tedy po dvou třetinách Synot ligy, nemusel psát o rozhodčích. Ale nejde to. Jako by platilo pravidlo, čím větší Berbrův (a Damkové) oblíbenec, tím horší výkon a větší ovlivnění výsledku zápasu.

Další Berbrův oblíbenec ovlivnil zápas Boleslav - Slavia!
Západočeský arbitr s rumunským jménem Petr Ardeleánu, muž, jehož si po podpisové akci proti sudímu Kovaříkovi, vzal do svého evropského týmu Královec místo odbojného Příhody, ovlivnil svými kousky výsledek sobotního duelu o třetí místo Mladá Boleslav – Slavia (2:1). Naštěstí v boji o titul se nic takového nestalo. Zelinka v utkání Sparta – Jablonec (2:1) nedal Letenským ani „deko“, ovšem jeho asistent Caletka v ofsajdové formě moc nebyl. Sparťanům nakonec nádherným gólem v poslední minutě zabezpečil tři body Vácha a možná jim tak zachránil i titul. Protože další bodová ztráta by pro ně byla už možná osudná. Plzeňští po třech výhrách o gól s profesorským výkonem, tentokrát porazili příbramské „béčko“ suverénně 4:0 a bez pomoci arbitrů.

Jenže, jak si všiml i Luděk Mádl v Aktuálně.cz, se nám tady rozmáhá takový nešvar. Soupeři proti mistrovské Plzni nastupují v silně oslabených sestavách, nechají se úmyslně vykartovávat, šetří své opory. Duel s mistrovským týmem – zvláště na jeho půdě – předem odepisují a soustředí se na jiné, pro ně údajně důležitější zápasy. Vědí, že z 90 procent proti Viktorii neuspějí, a i kdyby jim to náhodou šlo, takto by mohla přijít oblíbená „soupravička“ – penalta, případně vyloučení a je to. Zbytečně se jen vysílíte a rozčílíte.

To Sparta musela s oživlým Horníkovým Jabloncem v neděli válčit do poslední chvíle. Kromě zmíněného Váchy ji zachránili i Severočeši, kteří v první půli dali jen jeden gól, ač mohli skórovat víckrát, třeba při Bičíkově chybném rozehrání.

Klíčovým momentem bylo i Lafatovo vyrovnání těsně před koncem první půle. Sparťanský ostrostřelec ovšem po zranění stále není v optimální formě. Ano, na Synot ligu je vždy dobrý, ale nemyslím si, že by se mohl i ve čtvrtek na Letné výrazněji prosadit v prvním osmifinále Evropské ligy proti Laziu Řím. I úplně zdravý a v nejlepší formě si David Lafata už v minulosti ověřil, že mezinárodní fotbal je přece jen jaksi rychlejší. Ale velmi rád se budu mýlit.

Chramosta nominován na cenu Českého lva

Pokud jde o sobotní, hodně diskutovaný, zápas o třetí místo Mladá Boleslav – Slavia (2:1), je třeba říci, že vzhledem k celkovému průběhu zápasu vyhráli domácí zaslouženě, protože byli dvě třetiny utkání lepší a slávisté si svou pasivitou říkali o inkasování branky.

Ironií osudu ovšem je, že Boleslavi ke gólu musel pomoci sudí Ardeléanu a teatrální výkon filmujícího recidivisty Chramosty. Ten by si právě v sobotu večer zasloužil okamžitý odvoz do pražského Rudolfina, kde by získal dodatečnou cenu filmové akademie za nejlépe nahraný pád a Českého lva k tomu. Úspěšným režisérem by pak byl Ardeleánu a producenty Berbr s Damkovou...

...Kompletní Procházku ligovým děním včetně dalších témat jako "Fandové Slavie chtěli rovinu, ne nakloněnou rovinu", "Video do fotbalu – konec bratrstev černé pracky" či "Zlín rychle přichází o podzimní zisk" si můžete přečíst na portálu fotbal.hattrick.cz.