Trio slibných tváří, jež většinou hrály jen druhé housle

Tento sport může být k hráčům někdy až příliš krutý a nelítostný, ale osud si nikdo nevybírá. Z historie známe nemalý počet příkladů, kdy kvalitní hráči zůstali ve stínu svých slavnějších spoluhráčů či sourozenců a prakticky celou svou kariéru se museli smířit s rolí druhých houslí. Těchto případů je opravdu mnoho, proto si připomeňme jen trio, na které se zapomenout prostě nedá.

Trio slibných tváří, jež většinou hrály jen druhé housle
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

3) Michael Ballack


Bývalý německý záložník se zdá být zařazen do tohoto žebříčku mylně, neboť má na svém kontě celkem 12 cenných trofejí. Dalších deset ale mohl vyhrát, kdyby byl se svými spoluhráči úspěšnější. Ballack během své kariéry vystřídal celky jako Kaiserslautern, Bayer Leverkusen, Bayern Mnichov nebo londýnskou Chelsea, ale ve většině těchto celků se vždy našel fotbalista číslo jedna, kterému měl na trávníku jen krýt záda. I proto se dá Ballack považovat za jednoho z nejnešťastnějších hráčů v historii.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

2) Phil Neville


Velká opora Manchesteru Untied a Evertonu to také neměla v životě jednoduché. O kvalitách Phila není třeba pochybovat, ale faktem je, že během celého života byl na hřišti i mimo něj ve stínu svého bratra Garyho. I Sir Alex Ferguson si na Old Trafford vybral svého sourozence Phil se musel stěhovat na Goodison Park. Dnes o něm není už moc slyšet, zatímco Gary trénuje Valencii ve španělské La Lize.

[break]
Zvučná italská jména, která by mohl do Chelsea přivést Conte

1) Roberto Baggio


Italský reprezentační útočník s copánkem je pasován na jednoho z nejlepších hráčů v historii své země. Během bohaté kariéry okusil Baggio angažmá ve Fiorentině, Juventusu, AC Milán nebo Interu Milán. Při výčtu jeho působišť a věhlasu na evropském poli je však udivující, že dokázal vyhrát jen dva ligové tituly v Serii A a jednou Italský pohár. Roberto, který neproměnil penaltu ve finále MS, měl asi smůlu v tom, že hrál druhé housle osudu, který ho vždy zavedl někam, kde pšenka zrovna nekvetla.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet