Pět zajímavých hráčů, kteří po odchodu z Borussie propadli

Oblékat dres bundesligového Dortmundu je pro každého výsadou, na kterou se nezapomíná. Je všeobecně známo, že žlutočerný trikot je v mnoha případech přestupní stanicí do největších evropských velkoklubů. Některé tváře však u vestfálského celku excelovali, ale poté u nového zaměstnance zůstaly daleko za očekáváním. Podívejme se na pět z nich…

Pět zajímavých hráčů, kteří po odchodu z Borussie propadli
Horké zprávy z Camp Nou aneb o čem se šušká v Barceloně

5) Mario Götze


Pozice: Útočící záložník
Současný klub: Bayern Mnichov
Zápasy odehrané za Dortmund: 116


Snad jeden z největších omylů za vlády trenéra Jürgena Kloppa byl prodej talentovaného německého reprezentanta do Bayernu Mnichov. Zatímco Lewandowski dokázal u bavorského giganta uspět, Götze se trápí a celkem často se spekuluje o jeho odchodu. V Dortmundu se během 116 zápasů prosadil hned v 31 případech, ale u nového chlebodárce v tvrdé konkurenci figuruje v přízni až za Thiagem Alcantarem a Douglasem Costou.

[break]
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

4) Nuri Sahin


Pozice: Střední záložník
Současný klub: Borussia Dortmund
Zápasy odehrané za Dortmund: 229


Všude dobře, doma nejlépe. Turecký reprezentační záložník nakoukl do profesionálního fotbalu právě u vestfálského celku, ale za nějaký čas dostal chuť vyletět z hnízda. Angažmá v Realu Madrid a hostování v Liverpoolu však nevyšlo dle očekávání a Sahin se se sklopenou hlavou vrátil do Dortmundu, kde však mezitím převzali úlohy hlavních tahounů Ilkay Gundogan a Julian Weighl. Sedmadvacetiletý talent tak opět musí čekat na svou šanci.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

3) Evanilson


Pozice: Křídlo
Současný klub: -
Zápasy odehrané za Dortmund: 156


Jméno čtyřicetiletého brazilského veterána je spojováno především s bundesligovou Borusiií, neboť zde strávil šest plodných sezón. V ročníku 2002/2002 dokonce se svými spoluhráči oslavil triumf a nad hlavu pozvedl pohár pro ligového vítěze. Po svém odchodu vyzkoušel ještě dalších devět klubů, než pověsil v roce 2013 kopačky definitivně na hřebík, ale nikde se mu již nepodařilo navázat na výkony z Dortmundu.

[break]
Zvučná italská jména, která by mohl do Chelsea přivést Conte

2) David Odonkor


Pozice: Křídlo
Současný klub: -
Zápasy odehrané za Dortmund: 103


Rodák ze Západního Německa byl v Dortmundu hodnocen jako vysoce kvalitní křídlo, které umí vypomoci na obou stranách hřiště. Trnitá cesta do A-týmu se však nakonec vyplatila a Odonkor vykazoval takový potenciál, že se ho v roce 2006 rozhodl vykoupit Real Betis. Tam nakonec strávil pět dlouhých let, ale nikterak na sebe pozornost nestrhával. Příliš se mu nedařilo ani potom v barvách ukrajinského Hoverla.

[break]
Pět Pelého rekordů, které nejspíš zůstanou navždy nepřekonány

1) Nelson Valdez


Pozice: Křídlo
Současný klub: Seattele Sounders
Zápasy odehrané za Dortmund: 126


Zajímavý paraguayský útočník nepatřil nikdy k hvězdám nejtěžšího kalibru, ale díky týmovým a konzistentním ekonomů si naklonil publikum Dortmundu na svou stranu. Během čtyři sezón u černožlutých nastřílel 17 branek, ale v roce 2010 byl prodán do španělského klubu Hercules. Následovala angažmá v Rusku, SAE, Řecku nebo aktuálně v americké MLS, ale nikde již nedokázal navázat na své výkony z Dortmundu.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet