Velká jména kádru Kanonýrů, která asi po sezóně opustí Londýn

Londýnský Arsenal je celou Evropou bedlivě sledován, neboť má velkou šanci v letošním ročníku Premier League konečně po dlouhé době uspět. Případný nezdar by měl fatální následky, ale i tak je možné již pozorovat na přestupovém trhu spekulace, kteří hráči by mohli Emirates opustit. Podívejme se na tři z nich, které zná téměř každý.

Velká jména kádru Kanonýrů, která asi po sezóně opustí Londýn
Horké zprávy z Camp Nou aneb o čem se šušká v Barceloně

3) Per Mertesacker


Výrazné zlepšení v nové sezóně si vyžaduje další posilování a zbavování kusů, které zůstávají na chvostu. Člen úspěšného německého výběru ze světového šampionátu v Brazílii je na míči v poslední době dosti nevýrazný a chybí mu potřebné nasazení a tempo. Možná je to dané tím, že byl až příliš využívaný, ale stejně se na Emirates mluví o faktu, že by jednatřicetiletý bek po sezóně mohl balit kufry.

[break]
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

2) Mikel Arteta


Třiatřicetiletý zkušený Španěl je mistr v průnicích. Do Londýna přišel v roce 2011 a od té doby patřil dlouhou dobu ke klíčovým hráčům týmu Arsena Wengera. V létě mu však končí platný kontrakt a zájem o něj má údajně Manchester city. Poslední dvě sezóny toho Arteta již příliš neodehrál, proto by se v tomto případě asi nejednalo o ztrátu. Gunners mají v současnosti kreativnější tvůrce v poli.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

1) Olivier Giroud


Francouzský reprezentační útočník umí zahrát skvěle v jednom zápase, v tom druhé být zase jen stínem a do počtu. Zdá se, že Wengerovi již v tomto případě došla trpělivost, neboť má v létě v plánu přivést prvotřídního kanonýra, který by střílel branky neustále. Již několikrát se objevily zprávy, že právě Giroud by měl být prodán a výtěžku by pak byl příchod nové hvězdy částečně financován.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet