Bývalé zboží Leverkusenu, o kterém je v Evropě hodně slyšet

Bayer Leverkusen není třeba nikterak představovat. Jedná se o tradiční německý klub, který každoročně bojuje o vrchní patra tabulky Bundesligy. Ambice jsou vysoké, proto není podivné, když se o úspěch snaží i v pohárové Evropě. Za poslední roky prošlo touto zastávkou hned několik skvělých hráčů, o kterých je v Evropě stále slyšet. Podívejme se na tři z nich.

Bývalé zboží Leverkusenu, o kterém je v Evropě hodně slyšet
Horké zprávy z Camp Nou aneb o čem se šušká v Barceloně

3) Emre Can (Liverpool)


Pozice: Defenzivní záložník
Věk: 22 let


Leverkusen v minulosti vychoval již řadu obrovských talentů, které pak zaznamenaly ve věhlasnějších klubech hvězdné kariéry. V tomto případě se však nejedná o mládežnický produkt, neboť ho Bayer získal v roce 2013 z Bayernu Mnichov. Klubu se uspal na čtyři roky, ale již pouhé jedné sezóně se defenzivní záložník stěhoval na Anfield Road za 9,7 milionů liber.

[break]
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

2) Arturo Vidal (Bayern Mnichov)


Pozice: Střední záložník
Věk: 28 let


Hvězda chilského národního výběru se po letech opět vrátila do Bundesligy. V roce 2011 ho právě po čtyřech letech v Leverkusenu vykoupil Juventus, kde strávil podobně dlouhou porci času. Minulé léto si ho v Turíně vyhlédl současný kouč Bayernu Mnichov, který za služby buldočího středopolaře neváhal nabídnout 37 milionů eur. U bavorského mistra se zatím Vidalovi příliš nedaří, ale trenér věří, že se brzy aklimatizuje.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

1) André Schürrle (Wolfsburg)


Pozice: Levé křídlo
Věk: 25 let


Kariéra tohoto německého reprezentanta připomíná horskou dráhu. V dresu Bayeru Leverkusenu o sobě dal hodně vědět a mluvilo se o něm jako o obrovském talentu. Na tenhle fakt slyšela londýnská Chelsea, která ho v roce získala pro svůj záměr. Na Stamford Bridge se však Schürrle příliš neohřál a se zklamáním se vracel do rodné vlasti, kde po něm prahl Wolfsburg. Tam již druhou sezónu přesvědčuje, že vynikající schopnosti skutečně má.

Bývalé zboží Valencie, o němž je v Evropě hodně slyšet