Uhrin: Škoda musí zapomenout, že mohl vydělávat jiné peníze

Zatímco v uplynulé sezoně i na podzim patřil současný slávistický kapitán Milan Škoda k oporám a tahounům sešívaného souboru, v prvních třech jarních startech nepřesvědčil.

Uhrin: Škoda musí zapomenout, že mohl vydělávat jiné peníze
Chyba médií: šance Slavie na Evropu se neztrácejí, půjde to asi i z 5. příčky

Na jaře se zatím třicetiletý hráč s minulostí ve vršovickém Ďolíčku netrefil a co víc, nevyhrává už ani tolik soubojů, čehož si všiml také otec trenéra Slavie Dušan Uhrin starší.

"Není v pohodě, nemůže se do toho dostat a je to na něm vidět. V první půli v Mladé Boleslavi měl po přihrávce Hušbauera stoprocentní, spíše dvěstěprocentní šanci, jaké na podzim spolehlivě proměňoval. A ani si dobře nezpracoval míč," podotkl v interview pro isport.blesk.cz kouč vicemistrů Evropy z roku 1996.

To, že by vytáhlého Škodu přibrzdili noví útočníci, které klub přivedl v lednu, si Uhrin nemyslí. "Železník je spíš podhrotový, nepřekáží mu. Škoda naopak může těžit z jeho dobré přihrávky. V Boleslavi byl ale Železník špatný a lepší souhra přišla se střídajícím Mešanovičem. Ten se sice tlačí víc dopředu, ale vyhověli si," pokračoval na adresu vítěze druhé ligy ze sezony 2008/2009 stránkami iSport.cz citovaný třiasedmdesátiletý odborník.

Problémem se zdá být psychika (každý pamatuje pár týdnů starou lukrativní nabídku z exotiky) a to, že neabsolvoval kompletní zimní přípravu. "Musí si to v hlavě srovnat a snažit se soustředit pouze na výkony. Zapomenout, že mohl vydělávat jiné peníze a makat. Na soustředění hrál dobře, to zranění se na něm také podepsalo," uzavřel Uhrin, jehož slova publikoval Deník Sport.

V tuto chvíli už má stejně branek (10) jako Škoda i Mešanovič. Oba pak ztrácí na čelo střelecké tabulky dva přesné zásahy. Protrhne to spoluhráč Pitáka, Berkovce, Baráka a spol.v pátek proti zlínským Ševcům?