Zidane: Prodat Ronalda? Máte smůlu!

Když Zinedine Zidane přebíral Real Madrid po odvolaném Rafaelu Benítezovi věděl, že ho nečeká nic snadného. Jedním z jeho úkolů bylo dostat zpět do formy hvězdného Cristiana Ronalda, kterému se pod španělským koučem stejně jako Realu zrovna dvakrát nedařilo. Pod Zidanem je to lepší, ale mistrovský titul se zdá být ztracen.

Zidane: Prodat Ronalda? Máte smůlu!
Zidane zaúkoloval Péreze, aby mu přivedl Dele Alliho

Je pravdou, že si Ronaldo s Benítezem nikdy nepadl do oka. V tomto ohledu měl Zidane, jenž předtím dělal u Realu asistenta a následně vedl béčko, výhodu. S portugalským kanonýrem totiž vycházel velmi dobře, což byl do začátku spolupráce slušný start.

Zidane okamžitě po nástupu do funkce prohlásil, že nejlepším hráčem světa je právě Cristiano Ronaldo, ačkoli Lionel Messi v tu dobu už dřímal rekordní pátý Zlatý míč...

Jestli si to populární „Zizou“ skutečně myslí je ve hvězdách, mnohem důležitější však je, že svému kouči uvěřil fenomenální CR7. Ačkoli se to zdá jakkoli dětinské, taková je realita.

Že je Ronaldo v pohodě dokazuje i pohled na poslední ligový zápas bílého baletu, ve kterém Real rozstřílel Celtu Vigo 7:1 a bývalý útočník Manchesteru United se na této kanonádě podílel čtyřmi góly během 26 minut.

„Že jsou fanoušci, kteří si přejí prodej Ronalda? Dobře, ale já si to nepřeju a trenérem jsem tu já,“ utnul jakékoli spekulace o ztrátě největší ikony klubu Zidane. Začínající kouč si je moc dobře vědom, čeho všeho je Ronaldo schopný. Ostatně o tom dostatečně vypovídají statistiky. Ve 335 zápasech v dresu bílého baletu dal rodák z Madeiry neuvěřitelných 352 branek. Žádný jiný hráč v historii Los Blancos nedal víc gólů!

Jedinou vadou na kráse zůstávají trofeje. Od roku 2009, kdy na San Bernabeu zamířil, vyhrál pouze jednou La Ligu, jednou Ligu mistrů, jednou Evropský superpohár, jednou MS klubů a dvakrát se radoval v Copa del Rey. To je na sedm let pro Real hodně bídná bilance, ze které fanoušci rozhodně nemají radost.