Pět důvodů, které stojí za trápením Realu

Už aby byl konec! V Realu Madrid nepanuje s letošní sezonou spokojenost. Bílý balet sice může ještě zabojovat a vyhrát Ligu mistrů, na domácí scéně je to ale propadák. Vyřazení z poháru po nasazení distancovaného hráče a v Primera División obří odstup na vedoucí Barcelonu. Jaké jsou důvody letošního trápení Realu?

Pět důvodů, které stojí za trápením Realu
Žhavé novinky v Realu: Zidane má nůž na krku!

Špatná příprava

Letošní předsezónní příprava byla pro hráče hodně náročná. Místo toho, aby trénovali a nabírali fyzickou kondici, trávili spíše čas v letadle při cestách za exhibičními zápasy. Během přípravy procestovali borci španělského celku tři kontinenty, za což otevřeně Rafaela Beníteze kritizovali mimo jiné Ronaldo s Modričem.
[break]

Nevydařené nákupy

V poslední době přišlo na San Bernabue několik hráčů za nemalé peníze, ale na hřišti to tak nevypadá. Hodně daleko k ideální formě má například James Rodríguez, za kterého Real zaplatil Monaku 80 milionů eur. Dvaadvacet branek v 67 zápasech není zrovna úchvatná bilance. Když jeho výkony srovnáme například s Luisem Suárezem z konkurenční Barcelony, jenž přišel za podobnou částku, je to diametrální rozdíl. Žádná velká sláva to není ale ani v případě Toniho Kroose.
[break]Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

Zranění

Zdá se, že Real vždy přijde o klíčové hráče ve špatný čas. Poměrně dost času jen v letošní sezoně strávili na marodce esa typu Garetha Balea či Karima Benzemy. Všiml si toho i bývalý kouč Realu Carlo Ancelotti. „Od začátku sezony hlásí Real už 22 svalových zranění. Udělejte si závěr sami, ale tohle není normální,“ prozradil.
[break]O CR7 nemůže nikdo pochybovat, myslí si odchovanec Realu

Výměny trenérů

O žádné dlouhodobé koncepci nemůže být v Madridu řeč. Trenéři se na San Bernabeu mění mnohem častěji, než třeba v Barceloně či v Atlétiku Madrid a podle toho také vypadá pohled na tabulku. Když v létě nahradil oblíbeného Carla Ancelottiho Rafa Benítez, vyvolalo to vlnu pobouření. Rozhořčení byli hráči i fanoušci. Jen prezident klubu Florentino Peréz byl přesvědčený, že dělá dobře, ale spletl se. Opět...
[break]

Florentino Peréz

Muž, který je za vše v klubu zodpovědný. Jeho druhé působení v čele španělského gigantu se nápadně podobá tomu prvnímu. Do týmu přicházejí drahé ofenzivní hvězdy, které mají blahodárný vliv na marketing. Výkonnost týmu už ale tak úžasná není. Navíc se Peréz nepoučil ze svých chyb a opět prodal některé klíčové hráče včetně Xabiho Alonsa či Ángela Di Maríi.