Co dostalo Bentekeho na Anfieldu pod tlak? Ano, peníze...

Christian Benteke uznal, že suma 32,5 milionů liber, kterou za něj zaplatil Liverpool a dostal jej tak pod tlak veřejnosti i fanoušků, mu to udělal na Anfield Road těžší.

Co dostalo Bentekeho na Anfieldu pod tlak? Ano, peníze...
Miliardy a miliardy, aneb nejhodnotnější XI současnosti!

Bývalý snajpr Aston Villy vstřelil od svého přesunu k řece Mersey "jen" 8 branek a připouští, že se sám od sebe očekával ve městě Beatles více.

"Je to složité, protože vím, co budou dělat lidé. Budou mluvit o penězích," pronesl pětadvacetiletý spoluhráč Coutinha, Škrtela, Mignoleta a spol.

"Ale dokud u mě bude všechno v pořádku a budu sám sebou, budu se snažit pro můj tým tvrdě pracovat. To je hlavní věc," pokračoval svěřenec německého manažera Kloppa, jehož si k osmnáctinásobným šampionům Anglie přivedl ještě bývalý kouč Reds Brendan Rodgers.

"Není to sezona, jakou jsem očekával, ale takový už je fotbal. Zažíváte dobré časy a pak taky špatné časy, s nimiž se musíte vypořádat. Je to součást fotbalu, ale když vás manažer zavolá, musíte být připraveni a musíte se snažit týmu prospět," doplnil belgický reprezentant s minulostí ve Standardu Lutych, Mechelenu či Genku.

"Je těžké říci, jestli se mi povede v Liverpoolu opět nastartovat mou kariéru naplno, protože ve fotbale nikdy nevíte, co se bude dít. Minuty, které mi manažer dává, se pokusím využít a bojovat," zakončil Benteke, jenž nastoupil v Premier League v základní sestavě svého nového chlebodárce jen dvanáctkrát.

Při posledním soutěžním startu na půdě Crystal Palace přišel na trávník až v 80. minutě a v šesté minutě nastavení duel rozhodl z pokutového kopu po faulu na svou osobu. Ve čtvrtek ho čeká domácí souboj s Manchesterem United v rámci osmifinále Evropské ligy. Bude v základu?