Nejzajímavější tváře, které ukrývá současný kádr Lazia Řím

Pražská Sparta změří ve čtvrtek síly i tradičním italským klubem. Římské Lazio nepatří v současné době k nejlepším celkům Serie A, což dokládá osmé místo v aktuální tabulce. Přesto letenský tým nesmí svého soka podcenit, neboť má ve svých řadách řadu skvělých individualit. Podívejme se na pět z nich.

Nejzajímavější tváře, které ukrývá současný kádr Lazia Řím
Horké zprávy z Camp Nou aneb o čem se šušká v Barceloně

5) Felipe Anderson


Teprve dvaadvacetiletý brazilský ofenzivní záložník si vydobyl v Evropě již velmi slušné jméno. Ne nadarmo ho v roce 2013 Lazio vykoupilo ze Santosu za 7,8 milionů eur. Anderson se ihned prokousal do základní sestavy a figuruje v plánech římského celku i nadále. Zajímavé je, že po něm v létě prahli například Rudí ďáblové, kteří nabízeli 50 milionů eur. Sportovní ředitel Igli Tare však tuto štědrou nabídku s úsměvem odmítl.

[break]
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

4) Lucas Biglia


Lazio nemá skvělé hráče jen směrem dopředu, ale i v defenzivě je možné spatřit slibné talenty, o kterých uvažují i další evropské velkokluby. Jedním z nich je třicetiletý zkušený defenzivní záložník Lucas Biglia. Jméno argentinského reprezentanta bylo prakticky celé léto spojované s celky z Premier League, nakonec však na Stadio Olimpico zůstal. Současný kontrakt mu vyprší až v létě roku 2018.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

3) Antonio Candreva


Už to pomalu začalo vypadat, že bychom se u italského týmu nemuseli bát italských hráčů, ale devětadvacetiletý Candreva tuto domněnku vyvrací. Stabilní prvek tamní reprezentace přišel do Lazia již v roce 2012 a od té doby se mu dostává plného herního vytížení. V tomto případě se nejedná o nějakého brilantního střelce, ale v současném kádru je velmi prospěšný a šance spíše připravuje.

[break]
Pět důvodů, které stojí za trápením Realu

2) Alessandro Matri


Jednatřicetiletý ostřílený útočník AC Milán tráví v poslední době čas ve víceroklubech. Ze San Sira se stihl podívat již Fiorentiny, Janova, Juventusu, nebo právě do Lazia, kde v současné době působí. Ve všech případech se však jedná jen o hostování, neboť jeho mateřský klub ho zatím nepostrádá. Matri zatím střelecky nějak nevyčnívá, ale vedení si stále myslí, že je pro klub přínosem.

[break]
Špičkové týmy, které slavily úspěchy i bez držení míče

1) Miroslava Klose


Toto jméno není třeba nikomu dlouze představovat. Sedmatřicetiletý německý veterán s polskými kořeny zatím drží primát v počtu vstřelených branek na světových šampionátech. Před dvěma lety v Brazílii se mu podařilo překonat Ronalda, ale dlouho možná vládnout nebude, neboť mu na záda funí Thomas Müller. Rodák z Opole přišel do Lazia již v roce 2011, ale v poslední sezóně se střelecky dosti trápí.

TOP střelci, kteří v Anglii rozhodují zápasy