Známé obličeje, jež od léta spojujeme s tureckými kluby

Turecká Super Lig patří mezi velice atraktivní soutěže, přestože někteří stále tuto exotickou destinaci haní. Tamní kluby mají dobré finanční zázemí a v jejich kádru je možné nalézt vysoce zvučná jména. Není proto žádným překvapením, že i v této sezóně odešli někteří hráči, které jsme znali ze západních velkoklubů, do tureckých celků a bojují tam o své další štěstí. Podívejme se na čtyři z nich, se kterými se mohou Turci pochlubit.

Známé obličeje, jež od léta spojujeme s tureckými kluby
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

4) Nani (Fenerbahce)


Zkušený portugalský záložník strávil na Old Trafford osm dlouhých sezón, než si v Anglii sbalil kufry. Nani to zkoušel ještě rok na hostování ve Sportingu Lisabon, odkud do Manchesteru v roce 2007 přišel, ale v červenci minulého roku se upsal tureckému Fenerbahce za 4,25 milionů liber. Dostává se mu celkem pravidelného herního vytížení, ale produktivita by mohla být ještě o něco vyšší. Zatím má na svém kontě sedm ligových tref.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

3) Ricardo Quaresma (Besiktas)


Dvaatřicetileté křídlo pochází taktéž z Portugalska, kde vyrostla ve Sportingu Lisabon. Poté již následovala zajímavá angažmá v Barceloně, Interu Milán nebo v Portu. Turecký Besiktas není pro Quaresmu zase až tak příliš neznámou destinací, neboť zde působil již v letech 2010 až 2012. Při svém návratu ho vítali tisíce nadšených fanoušků, což naznačilo, že podporu má obrovskou. Šancí dostává v poli dostatek, proto uvidíme, jak si na konci sezóny povede v řeči čísel.

[break]
Pět důvodů, které stojí za trápením Realu

2) Robin van Persie (Fenerbahce)


Zřejmě jako jeden z nejlepších nákupů tureckých klubů v posledních letech se dá brát angažování dvaatřicetiletého nizozemského zabijáka. Robin van Persie sice poslední sezónu na Old Trafford působil dosti bídně a v dresu Rudých ďáblů nastřílel jen deset branek, přesto nikdo nepochyboval, že bude pro Fenerbahce přínosem. V aktuální sezóně nastřílel již devět ligových branek, ale hovoří se i zájmu londýnské Chelsea, která by ho mohla z Turecka záhy vykoupit.

[break]
Špičkové týmy, které slavily úspěchy i bez držení míče

1) Mario Gómez (Besiktas)


Mnozí se dívali dosti skepticky na přestup bývalého německého reprezentanta, který se v posledních letech trápil především v italské Serii A. V červenci minulého roku odešel Gómez na hostování do Besiktase, který měl ve smlouvě i dodatek na přednostní odkoupení v případě spokojenosti a vše nasvědčuje tomu, že by v Turecku mohl zůstat. Ve 23 ligových zápasech zaznamenal hned 18 přesných zásahů a opět patří mezi obávané kanonýry.

TOP střelci, kteří v Anglii rozhodují zápasy