Slavní Argentinci, kteří mají více startů v repre než Messi

Argentinská reprezentace uměla vždy na mezinárodních turnajích řádně kousat. Jihoamerická velmoc si nikdy nemohla stěžovat na malý počet schopných reprezentantů, kteří by projevovali dostatek kreativity a chuti po úspěchu. V současné době je nejvíce opěvován Lionel Messi z Barcelony, kterému se podařilo překonat již stovku startů. Nahlédněme však do minulosti a připomeňme si čtyři jeho skvělé krajany, kteří jich mají zatím na svém kontě více.

Slavní Argentinci, kteří mají více startů v repre než Messi
Horké zprávy z Camp Nou aneb o čem se šušká v Barceloně

4) Diego Simeone


Pětačtyřicetiletý bývalý defenzivní záložník zažil během své kariéry velké chvíle nejen v národním výběru, ale i například v dresu Atlétika Madrid nebo Lazia Řím. V současné době působí jako trenér právě u prvně jmenovaného klubu a vykazuje skvělé výsledky, které ho katapultovaly do pozice jednoho z nejúspěšnějších koučů dnešní doby. Na Vicente Calderón vládne pevnou rukou a jeho zkušenosti pramení především ze hry. Vždyť v reprezentaci Argentiny nasbíral dokonce 106 startů.

[break]
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

3) Javier Mascherano


Jediný stále aktivní hráč, který má zatím více startů jak Messi, je parťák z Barcelony Javier Mascherano. Jednatřicetiletý defenzivní záložník je pro svou zemi nepostradatelný a již několik let odvádí skvělou práci, díky které tato jihoamerická velmoc dokráčela až do finále světového šampionátu v Brazílii v roce 2014 a do finále Copa America v minulém roce. Na svém kontě má Mascherano již 114 startů.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

2) Roberto Ayala


Bývalý uznávaný střední obránce Ayala odehrál za reprezentaci své země 115 mezistátních zápasů. Jeho kariéra v národním dresu trvala dlouhých 13 let, konkrétně od 1994 do 2007. Ayala byl Rolls Royce mezi obránci, jeho hru zdobila především brilantní hra ve vzduchu a smysl pro prostorovou zodpovědnost. V klubové sféře se mu nejvíce dařilo v La lize, kterou dvakrát v barvách Valencie vyhrál.

[break]
Pět důvodů, které stojí za trápením Realu

1) Javier Zanetti


Další bývalý velikán argentinské reprezentace, který má na svém kontě téměř 150 mezistátních utkání. Tuto obří porci zápasů stihl Zanetti během sedmnácti let, neboť debut si odbyl již v roce 1994 a poslední zápas sehrál v roce 2011. Zkušený záložník nechyběl ani na světových šampionátech z let 1998 2002. Své schopnosti uměl prodat i na San Siru, když většinu své kariéry spojil s Interem Milán.

TOP střelci, kteří v Anglii rozhodují zápasy