Krejčí: Nejdeme si jen zahrát. Ščasný: Kluci přemotivovaní nejsou

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Český reprezentační záložník Ladislav Krejčí se vrací do své někdejší formy a pro kádr pražské Sparty je opět nepostradatelným. Svými výkony se výraznou měrou zasloužil o postup do osmifinále Evropské ligy a věří, že dobře naladěn se svými spoluhráči bude i proti tradičnímu italskému celku, se kterým se ve čtvrtek střetne v úvodním boji na Letné.

Krejčí: Nejdeme si jen zahrát. Ščasný: Kluci přemotivovaní nejsou
Derby v neděli 20. 3., předprodej v pátek! Na O2 Sport Kohák a F.R. Čech

Ideální schéma je doma uspět, vstřelit minimálně jednu branku a hlavně neinkasovat. Sparta by ráda jela do odvety s dobrou výchozí pozicí. „Čeká nás další velký zápas před vyprodaným stadionem, moc se na to těším. I když je pro nás všechny hlavní prioritou zisk ligového titulu, tak je důležité hrát i takové zápasy a užít si je. Je to příjemný bonus,“ těší se na konfrontaci s věhlasným evropským celkem český záložník.

„Většinou je tíha odpovědnosti a role favorita na nás, tentokrát to bude asi trochu jiné, ale to neznamená, že si to půjdeme jen užít a zahrát si fotbálek. Chceme uspět a případný postup by byl další senzační úspěch pro Spartu i celý český fotbal. Všichni si plně uvědomujeme sílu Lazia, ale zároveň vnímáme i názory fanoušků, že máme šanci postoupit. Bylo by to opravdu skvělé, kdyby se nám podařilo postoupit dál. Před takhle velkými zápasy jsem vždy nervózní trochu víc, než obvykle, ale tenkrát před Chelsea to bylo asi nejvíc. Myslím, že tentokrát to nebude takové,“ usmíval se Krejčí na předzápasové tiskové konferenci.

Optimisticky naladěný je i kouč Zdeněk Šcasný, přestože si uvědomuje sílu svého soupeře. Podle jeho slov však hráči nepotřebují hledat motivaci a na zápas se enormně těší. „Lazio na mě udělalo velký dojem. Jsou silní na míči, sebevědomí a vynikající po ztrátě míče. Rádi bychom zopakovali výkon i výsledek ze zápasu s Krasnodarem. Ale uvidíme, jak bude zápas probíhat. Kluci se těší, ale přemotivovaní nejsou,“ prohlásil zkušený český trenér.

Otazník se vznáší nad českým záložníkem Markem Matějovským, jehož start je zatím stále nejistý. „Marek zkusí stoprocentní trénink, po něm se rozhodneme,“ uvádí jeho stav na pravou míru Ščasný. A co říká na nejznámějšího hráče římského Lazia? „Na Kloseho jsem hráče zvlášť neupozorňoval, ale připravovali jsme se na něj jako na každého dalšího hráče,“ dodává letenský kouč, že si samozřejmě německého reprezentačního kanonýra ohlídá.

Co dostalo Bentekeho na Anfieldu pod tlak? Ano, peníze...