Bývalé extra zboží Šachtaru, o němž je v Evropě dost slyšet

Ukrajinský Šachtar Doněck patří každý rok k obávaným soupeřům v pohárové Evropě. V kádru jsou poslední roky velké zahraniční posily především z Brazílie, které dokážou východoevropský klub protáhnout mezi smetánku. Z historie registrujeme hned několik případů, kdy tamní akvizice odešly na západ a daří se jim i tam. Podívejme se na trio z nich.

Bývalé extra zboží Šachtaru, o němž je v Evropě dost slyšet
Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

3) Douglas Costa (Bayern Mnichov)


Pozice: Pravé křídlo
Věk: 25 let


Velice efektivní brazilský reprezentant v létě vyslyšel volání bundesligového Bayernu Mnichov, kterému se upsal na pět let za 30 milionů eur. Costa je klíčovým hráčem i v plánech Pepa Guardioly a s jeho přičiněním míří bavorský gigant za dalším ligovým triumfem. Svou první trefu v německé nejvyšší soutěži zaznamenal již v srpnu proti Hamburgeru SV.

[break]
Trio horkých favoritů na zisk současného klenotu Schalke 04

2) Fernandinho (Manchester City)


Pozice: Defenzivní záložník
Věk: 30 let


U Brazilců zůstaneme i v tomto případě, neboť dres Šachtaru Doněck oblékal dlouhých osm sezón i Costův krajan Fernandinho. Třicetiletý defenzivní záložník odešel v roce 2013 na Etihad Stadium za 34 milionů eur a stal se ihned stabilním členem základní sestavy. Kouč Citizens Manuel Pellegriny ho postavil do středu s Yaya Tourém a výsledek se dostavil okamžitě.

[break]
Pět důvodů, které stojí za trápením Realu

1) Willian (Chelsea)


Pozice: Levé křídlo
Věk: 27 let


Tento výběr završíme opět rodákem z jihoamerické fotbalové velmoci, který hrdě nosí žlutý reprezentační dres. Sedmadvacetiletý Willian patří v současné době k nejlepším hráčům londýnské Chelsea, která ho získala v roce 2013 z Machačkaly za 30 milionů liber. Předtím talentovaný Brazilec odehrál 222 zápasů právě za Šachtar, se kterým ve čtyřech případech vyhrál ukrajinskou nejvyšší soutěž.

TOP střelci, kteří v Anglii rozhodují zápasy