Chelsea se Zenitem v LM končí. Dál jdou PSG a Benfica

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Středeční večer nabídl další dvě osmifinálová utkání letošního ročníku Ligy mistrů. V tom prvním hostil ruský Zenit Petrohrad portugalskou Benifiku Lisabon. Hosté dokázali vyhrát 2:1 i na horké půdě a postoupit do další fáze této soutěže. Ve druhém utkání přivítali Blues na Stamford Bridge ambiciózní PSG a i v tomto případě radovali z postupu hosté.

Derby v neděli 20. 3., předprodej v pátek! Na O2 Sport Kohák a F.R. Čech

První utkání prohrál Zenit 0:1 brankou v nastaveném čase, přesto kouč Villas-Boas nevěsil se svými svěřenci hlavu a do odvety si věřil. I v odvetě však portugalský celek kousal a požár musel nejednou hasit brankář Lodigin. Po změně stran, konkrétně v 70. minutě, se prosadil brazilský reprezentant Hulk, který využil skvělé přihrávky Žirkova. Hosté však dokázali nepříznivý stav otočit díky trefám Gaitána a Taliscy.

I Londýnská Chelsea věřila, že dokáže přes francouzského mistra přejít. Venkovní prohra 1:2 pro aktuálního držitele triumfu v Premier League nic neznamenala a Blues věřili, že dokážou uspět. Již v 16. minutě však domácím zatrnulo, když Ibrahimovič našel v pokutovém území Rabiota, který se nemýlil. Přestože o chvíli později dokázal vyrovnat Diego Costa, byl to opět švédský kanonýr ve službách PSG, který ve druhém poločase vzal odpovědnost na sebe a rozhodl o konečné výhře 2:1.

Odvetné osmifinálové utkání Ligy mistrů

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)

Branky: 70. Hulk - 85. Gaitán, 90.+6, Talisca. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maďarsko). ŽK: Hulk - Mitroglu, Pizzi.
První zápas: 0:1, postupuje Benfika.

Petrohrad: Lodigin - Aňukov (59. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov - Mauricio (82. Jusupov), Witsel - Hulk, Danny, Kokorin (59. Šatov) - Dzjuba. Trenér: Villas-Boas.
Benfica: Ederson - Semedo, Eliseu, Lindelof, Fejsa - Sánches, Pizzi (73. Salvio), Gaitán, Samaris - Jonas (90.+2. Talisca), Mitroglu (67. Jiménez). Trenér: Vitoria.

Chelsea - Paris St. Germain 1:2 (1:1)

Branky: 27. Diego Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimovic. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Fábregas, Mikel, Ivanovič - Rabiot, Motta, Matuidi. Diváci: 37.591. První zápas: 1:2, postoupilo PSG.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Kenedy - Mikel, Fábregas - Pedro, Willian, Hazard (77. Oscar) - Diego Costa (60. Traoré). Trenér: Hiddink.
PSG: Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi (87. Van der Wiel) - Di María (82. Cavani), Ibrahimovic, Lucas (77. Pastore). Trenér: Blanc.

Co dostalo Bentekeho na Anfieldu pod tlak? Ano, peníze...