Pioli: Na agresivní hru Sparty odpovíme stejnými zbraněmi

Trenéra Lazia Řím Stefana Pioliho se novináři na předzápasové tiskové konferenci před prvním osmifinále novináři ptali i na statistiky Sparty, jež v dosavadním průběhu Evropské ligy nasbírala 152 faulů a 24 žlutých karet, což je největší počet ze všech účastníků.

Pioli: Na agresivní hru Sparty odpovíme stejnými zbraněmi
Krejčí: Nejdeme si jen zahrát. Ščasný: Kluci přemotivovaní nejsou

"Čeká nás opravdu těžký zápas, protože Sparta stejně jako Lazio ještě neprohrála a dostává málo gólů. Na agresivní hru odpovíme stejnými zbraněmi. V Evropě jinak ani hrát nejde, a že to umíme, jsme ukázali už proti Galatasarayi," připomněl padesátiletý římský stratég přechozí postup klubu z věčného města.

Sám konkrétní cíl pro pražský souboj nemá. Jedinou vizí je čtvrtfinále. "Je důležité dát gól, ale mnohem důležitější je samozřejmě celkový výsledek zápasu. Moc dobře ale víme, že Sparta je dost silná na to, aby dala dost branek i u nás v Římě," pokračoval nadřízený Kloseho, Felipe Andersona, Biglii a spol.

Tým sídlící v hlavním městě Apeninského poloostrova už v domácí soutěži Serii A třikrát za sebou nezvítězil a v tabulce je až osmý, což ho zřejmě bude stát účast v příštím ročníku evropských pohárů. Pioli se proto upíná na letošní ročník. Kdyby ji jeho soubor ovládl, automaticky v ní bude startovat i letos na podzim, i kdyby v lize skončil až desátý. "Evropská liga je pro nás důležitá, protože máme možnost ji vyhrát. A to, že v Serii A nehrajeme moc dobře, zase tak moc neznamená, protože je ve hře ještě třicet bodů," uzavřel šéf lavičky Lazia, který v minulosti vedel také Salernitanu, Modenu, Parmu, Grosseto, Piacenzu, Sassuolo, Chievo, Palermo či Boloňu.