Zlatan: Paříž dokáže vyhrát LM. Se mnou, nebo beze mě

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Popravou Chelsea se za třináctým ligovým titulem ze čtyř zemí mířící Zlatan Ibrahimovič připomněl celé Premier League, že by na ni i ve čtyřiatřiceti letech mohl stačit.

Zlatan: Paříž dokáže vyhrát LM. Se mnou, nebo beze mě
Jeho Paříž se dostala opět do čtvrtfinále nejprestižnější soutěže Starého kontinentu a on tomu pomohl dvěma brankami z obou osmifinálových duelů v Paříži i Londýně. Může tak dál snít o celkovém triumfu, na který ještě nikdy nedosáhl...

"Jasně že vítězství v Lize mistrů představuje posedlost a že bych byl velice rád, kdybych ji vyhrál. Ale triumf v ní ještě neznamená, že by se ze mě stal lepší hráč. Teď jsem šťastný, že hraju ve fantastickém klubu s fantastickými hráči. Bez nich by nebylo možné úspěchu dosáhnout. Máme před sebou závěr sezóny. A máme i své plány a cíle. I v Lize mistrů. Já osobně je mám také, protože se cítím vyzrálejší, než kdy v minulosti a i pohled na statistiky, které jsem neměl nikdy lepší, mě vede k tomu, že se cítím pořád mladý," liboval si na stránkách sport.cz spoluhráč Cavaniho, Pastoreho, Davida Luize a spol., jenž si v Ligue1 kráčí pro třetí korunu krále střelců za čtyři roky.

Tým PSG vystavil Blues stopku podruhé v řadě. Znamená to, že už jsou Francouzi před nimi? "Oba kluby jsou si podobné. Do Chelsea přišel Roman Abramovič a celé desetiletí trvalo, než se jeho investice zúročily v zisk primátu v Lize mistrů. Paris SG je na vzestupu teprve tři roky, protože při vší úctě k jeho historii se nová éra klubu začala psát až ve chvíli, kdy do něho přišli Katařané. Stalo se něco výjimečného. Klub koupil mnoho hráčů a sestavil skvělý tým, ale potřebuje i zkušenosti, které hrají velkou roli. Podívejte, jak dlouho trvalo Chelsea, než Ligu mistrů vyhrála. Paris SG to také dokáže. Se mnou, nebo beze mě," pokračoval švédský reprezetnant, jehož slova zveřejnil server sport.cz.

Chválu pro svého nejlepšího střelce měl i trenér Laurent Blanc. "Jsem rád, že jím byl a odpověděl novinářům, kteří soustavně zpochybňují jeho fotbalové kvality a tvrdí, že je schopen hrát a dávat góly jen francouzské lize, což podle nich není měřítko. Proti Chelsea jim odpověděl a předvedl, že je schopen podat hvězdný výkon i v Champions League. I díky němu byl náš postup přes Chelsea snazší, než jsem myslel," chválil svou zkušenou "ovečku" mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000, jehož slova publikoval web sport.cz.