Přihrávky? Hamšík zastínil Fábregase, Özila, Kroose i Modriče

Víte, kdo je ve vyspělých soutěžích Starého kontinentu nejčastěji přihrávajícím hráčem na soupeřově polovině hřiště a patří tak k aktivním mozkům svých chlebodárců, přes které se odehrává řada akcí?

Přihrávky? Hamšík zastínil Fábregase, Özila, Kroose i Modriče
Nejhorší podpisy v historii Reds? Balotelli, Aquilani, Diouf...

Podle statistického serveru OPTA, který si posvítil na TOP 5 evropských lig, čili La Ligu, Premier League, Ligue1, Serii A i bundesligu, je jím slovenský reprezentační záložník Marek Hamšík ve službách SSC Neapol.

Jak informoval web profutbal.sk, bývalý hráč Brescie či Slovanu Bratislava měl ke 4. březnu na svém kontě 1190 přihrávek na soupeřově strarně hřiště, což ho staví i před ještě věhlasnější jména světového fotbalu.

Svěřenec trenéra Sarriho, který je na jihu Apeninského poloostrova modlou, dokázal zastínit nejen svého spoluhráče Jorginha, ale také renomované španělské středopolaře Cesce Fábregase a Xabi Alonsa, německé mistry světa z roku 2014 Toniho Kroose a Mesuta Özila či chorvatskou a pracovitou hvězdu ve službách Bílého baletu a chorvatské reprezentace Luku Modriče.

P.S.: Nechybí vám v seznamu zástupce týmu, který je dlouhá léta považován za mistra krátkých a rychlých přihrávek, čili Barcelona?

Pořadí TOP 10:

1. Marek Hamšík (SSC Neapol) 1190 přihrávek
2. Jorginho (SSC Neapol) 1179 přihrávek
3. Cesc Fabregas (Chelsea Londýn) 1131 přihrávek
4. Mesut Özil (Arsenal Londýn) 1091 přihrávek
5. Ilkay Gündogan (Borussia Dortmund) přihrávek
6. Toni Kroos (Real Madrid) 1008 přihrávek
7. Valero Borja (ACF Fiorentina) 1001 přihrávek
8. Luka Modrič (Real Madrid) 997 přihrávek
9. Thiago Motta (Paris Saint-Germain) 994 přihrávek
10. Xabi Alonso (Bayern Mnichov) 942 přihrávek