Uhrin směrem k hráčům: Nejde, abychom hráli tak pasivně

Ačkoliv Dušan Uhrin mladší nemůže následující dva ligové zápasy sedět na lavičce Slavie, v pátek večer bude v Edenu na tribuně vyhlížet tři body proti nováčkovi ze Zlína.

Uhrin směrem k hráčům: Nejde, abychom hráli tak pasivně
Chyba médií: šance Slavie na Evropu se neztrácejí, půjde to asi i z 5. příčky

"Od nás budu očekávat velké nasazení. Nechceme začít tak jako v Mladé Boleslavi, kde jsme po desáté minutě byli zakřiknutí, nehráli jsme agresivně, nedostupovali jsme soupeře. Budu se snažit, aby si hráči uvědomili, že takto to prostě nejde, abychom hráli tak pasivně. Zlín jsem viděl ve všech jarních zápasech. Jediné utkání, které nezvládli, bylo to s Ostravou. Jinak hráli ve všech zápasech velmi dobře, ale neproměňují šance. My se ale musíme připravit sami na sebe. Očekávám od soupeře bojovný zápas," uvedl na stránkách slavia.cz bývalý stratég Viktorie Plzeň, Dinama Tbilisi či Temešváru, jenž ve čtvrtek prozradil, že se v minulých dnech potýkali se zdravotními problémy Mikula, Deli či Bořil.

Berkovec má natažený břišní sval, takže ho zastoupí Pavlenka. Určitě nenastoupí vykartovaný stoper Frydrych. Na trávníku by naopak neměl chybět Jaromír Zmrhal. "Utkání se Zlínem musíme jednoznačně zvládnout, i když je jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Zlín na jaře ještě nevyhrál, navíc bude hrát po dlouhé době v Edenu, takže o motivaci bude mít postaráno. Já ale věřím, že získáme tři body a předvedeme přesvědčivý výkon od začátku do konce. Aby bylo jasné, kdo je v Edenu doma," pronesl bývalý mládežnický reprezentant na webu slavia.cz.

Třicetiletý Jan Štohanzl varoval před výsledky Ševců při výjezdech. "Zlín bude určitě nepříjemným soupeřem. Na podzim prokázal, že nepůsobí dojmem nováčka, a i na hřištích soupeřů se snažil hrát aktivní kombinační fotbal jako třeba v Plzni. My se ale musíme soustředit na sebe a navázat na takový výkon, jako jsme předvedli v Boleslavi posledních dvacet minut," zakončl na klubovém webu exboleslavský záložník.