Liga mistrů a její tajemství! Co jste třeba nevěděli?

Liga mistrů je vysněnou soutěží snad všech hráčů světa. Kdo by nechtěl zažít na vlastní kůži populární hymnu milionářské soutěže, ve které se utkávají ty nejlepší týmy z celé Evropy. Jistě všichni ví, že historicky nejúspěšnějším týmem Champions League je Real Madrid, který v předloňské sezoně získal jubilejní desátý titul. Co třeba ale nevíte?

Liga mistrů a její tajemství! Co jste třeba nevěděli?

Nejúspěšnější země - Španělsko

Mistři světa z roku 2010 Španělé jsou nejúspěšnější zemí soutěže. K deseti titulům Realu přidala Barcelona dalších pět a s patnácti ušatými poháry jasně vévodí pořadí. Druhé místo s dvanácti trofejemi patří Itálii (AC Milán, Juventus Turín a Inter Milán). Dvanáct pohárů mají na svém kontě i Angličané, kteří za to vděčí Liverpoolu, Manchesteru United, Nottinghamu Forrest, Chelsea a Aston Ville.
[break]Ramseyho góly? Předzvěst smrti celosvětově známých lidí

Nejvíc účastí v řadě – Real Madrid

Los Blancos jsou nejen nejúspěšnějším týmem Ligy mistrů, ale drží i další rekord včetně toho, pro nejvíce účastí v soutěži v řadě. Bílý balet v Champions League nechyběl od roku 1997, což je devatenáctkrát v řadě. Na druhém místě v této statistice je s šestnácti účastmi v řadě Manchester United, jehož série skončila před třemi lety. Patnáctkrát se to podařilo Arsenalu.
[break]Trio klubů, kde by mohl v nové sezóně hrát Götze

Nejsmutnější tým – Juventus

Ačkoli stará dáma dominovala evropskému fotbalu v sedmdesátý a osmdesátých letech, z triumfu v Lize mistrů se radovala pouze dvakrát. Italský celek drží rekord v počtu druhých míst, kterých za dobu účinkování v soutěži nasbíral hned šest! Naposledy prohrál finále v loňském roce, když nestačil na Barcelonu.
[break]Miliardy a miliardy aneb Nejhodnotnější XI současnosti!

Nejvíce semifinále v řadě – Barcelona

Španělský celek je v současnosti dost možná nejlepší tým Evropy. Kromě toho, že může být prvním mužstvem, kterému se podaří úspěšně obhájit titul, drží rovněž rekord pro nejvíce účastí v semifinále v řadě. Mezi nejlepší čtyři celky se Katalánci dostali šestkrát v řadě v sezonách 2007/08 – 2012/13.