Skalák: Všichni v klubu dělají maximum pro přímý postup

Třiadvacetiletý středopolař Jiří Skalák už je součástí druholigového anglického celku Brighton & Hove Albion FC téměř šest týdnů a za tu dobu si v Championship připsal pět startů a 126 odehraných minut čistého času.

Skalák: Všichni v klubu dělají maximum pro přímý postup
Přihrávky? Hamšík zastínil Fábregase, Özila, Kroose i Modriče

V základní sestavě se sice zatím ocitl pouze jednou (proti Cardiff City), ovšem i tak nehlásí jakýkoliv problém. "Nemůžu si na nic stěžovat, jsem tady šťastný, strašně rychle to utíká. Myslím, že se u mě hodně věcí změnilo, doufám, že to takhle půjde dál a budu tady jen spokojený," prozradil v rozhovoru pro iSport.cz někdejší záložník Sparty, Slovácka, Brna či Mladé Boleslavi.

V týmu, který hraje na moderním American Express Community Stadium pro více než 30 tisíc diváků, oceňují, že se mu podařilo rychle zapadnout. "Přijali mě super, připadám si, že jsem tady mnohem déle než ten měsíc. Kluci mě zvou domů na večeře. Tady to tak funguje, často mi píšou, co dělám, jestli s nimi nepůjdu na kafe. Snaží se mi maximálně pomoct. Tohle všechno mi pomáhá, jsou ke mně otevření. Už když jsem do klubu přicházel, říkal mi trenér, že si vybírá hráče typově, aby mu i charakterově zapadli do týmu a nebyly konflikty nebo problémy. V kabině je hodně srandy, parta je výborná. Asi nejvíc jsme si sedli s Beramem Kayalem nebo i dalšími, třeba Tonym Knockaertem," pokračoval v interview pro Deník Sport český reprezentant.

Brighton je v tabulce třetí. Pokud by tak sezonu dokončil, čekalo by ho play off o Premier League. Na přímé postupové místo ale ztrácí jen dva body. "Všichni v klubu dělají maximum, aby se postoupilo přímo, bylo by to neskutečné. A další splněný sen," doplnil na serveru isport.blesk.cz pracovitý krajánek, jenž se stal před svým odchodem na ostrovy jednou z hvězd české ligy.

Na Euro a nominaci ještě nemyslí. Pakliže by se mu nepodařilo probojovat do základu, neměl by to úplně snadné. "Já jsem počítal s tím, že během měsíce, maximálně dvou proběhne aklimatizace. Máme ještě 10 zápasů, to je pořád hodně. Věřím, že začnu hrát víc. V Česku jsou odehrané tři zápasy, já tady zvádl jeden a půl. Já jich můžu ještě dost odehrát. Věřím, že se to podaří a že mi to na Euro jen pomůže. Když jsem odcházel, zariskoval jsem, ale to k životu patří. Kdo neriskuje, nemůže nic získat ani ztratit," uzavřel Skalák, jehož slova zveřejnil portál iSport.cz.