Ščasný: S Fataiem to nevyšlo. Je potřeba dát minimálně 2 góly

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Lazio na pražské Letné v mrazivém čtvrtečním večeru předvedlo, že není žádným nezdárkem, který byl hrál v první polovině Serie A náhodou. Ve druhé půli byl celek z věčného města lepší a domácí soubor trenéra Zdeňka Ščasného k ničemu nepustil, o čemž svědčila pouhá jedna střela na Machettiho svatyni.

Ščasný: S Fataiem to nevyšlo. Je potřeba dát minimálně 2 góly
Sparta uhájila neporazitelnost, Dortmun exceloval, United padli

"Hráči odmakali zápas na sto procent. Pod takový tlak s míčem, pod jaký nás dostali hráči Lazia, se v české lize nedostaneme. Oni takhle hrají každý týden, v tom byl hlavní rozdíl. Soupeř byl skvěle připravený. Krasnodar přijel hrát fotbal a my byli pozorní a ukázala se naše kvalita. Lazio hrálo pozorně, takticky skvěle a jejich výkon rostl," citovaly stránky sparta.cz slova bývalého stratéga Liberce, Teplic, Viktorie Žižkov či Panathinaikosu Atény.

"Frýdek hrál skvěle, s Brabcem byl nejlepší. Mareček a Vácha také pracovali velmi dobře. Ale pokud jsme chtěli myslet na vítězství, museli bychom podat na všech postech maximální výkon, což se nepodařilo. S výsledkem spokojeni být musíme, protože jsme si nevytvořili příliš mnoho šancí. Ukázalo se, že Lazio bylo velmi silným soupeřem, my jsme navíc ztráceli spoustu míčů a postupně nám ubývaly síly, takže to vedlo k tomu, že jsme se nedostali do dalších šancí, protože už se neměl, kdo nabízet," posteskl si na klubovém webu stratég Zdeněk Ščasný.

Pokud jde o zvolená střídání, na letenské lavičce nepanovala stoprocentní spokojenost. "Obě dvě střídání měla nějaký cíl. David Lafata už toho měl plné zuby, takže jsme tam dali Lukáše Juliše, který je podobným typem hráče a pracoval poctivě. Střídání Fataie nám bohužel tentokrát nevyšlo, protože se mu nedařilo vůbec," pokračoval nadřízený Dočkala, Krejčího, Bičíka a spol.

Šance na postup oproti době před prvním utkáním mírně poklesly, protože Laziu může stačit i domácí bezgólová remíza. Sparta bude muset na Apeninském poloostrově v případě choutek na čtvrtfinále udeřit...

"Šance na postup vidím pořád stejně. Dostali jsme branku ze standardní situace, které zahrávali výborně úplně všechny. Tato branka mě mrzí, ale pořád máme šanci. Lazio mělo problémy s míči za obranu, za kterými chodili Krejčí nebo Frýdek. Je škoda, že jsme to nevyužili více. Odveta bude jiný zápas. Je potřeba dát minimálně dvě branky. Některé týmy na jejich hřišti hrály na brejky a uspěly, Galatasaray chtěl hrát fotbal a dostal tři góly. My se předem nevzdáváme, budeme bojovat do konce," uzavřel si šéf sparťanské lavičky.