Šrámek: Na Julisce topíme od začátku února

Výkonný ředitel pražské Dukly Michal Šrámek se mailem vyjádřil k našemu čtvrtečnímu komentáři s názvem „Duel Dukla–Sparta měl být kontumován, vyhřívací zařízení se nevyužívají“:

Šrámek: Na Julisce topíme od začátku února
Duel Dukla–Sparta měl být kontumován, vyhřívací zařízení se nevyužívají

„Vyhřívání hrací plochy bylo zapnuto permanentně celý měsíc únor a samozřejmě jsme reagovali i na nepříznivou předpověď meteorologů tím, že vyhřívací zařízení bylo zapnuto na plný výkon. Tudíž i Vaše tvrzení, že ‚..kdyby se pořadatelé na duel patřičně připravili a včas zapnuli své vyhřívací zařízení, muselo by se malé derby Dukla – Sparta odehrát v řádném termínu,‘ je naprosto scestné a nepravdivé. Pořadatelé i celý klub udělali maximum pro to, aby byla hrací plocha způsobilá, bohužel klimatické podmínky byly natolik nepříznivé, že se utkání odehrát opravdu nedalo.

O odložení utkání rozhodl hlavní sudí delegovaný FAČR na tento zápas, pan Tomáš Kocourek, který bezprostředně po svém rozhodnutí potvrdil, že stav hrací plochy se stal neregulérním, a tudíž i nebezpečným pro zdraví hráčů, několik minut před oficiálním začátkem utkání. V rozhodnutí odložit malé pražské derby podpořily sudího Kocourka oba tábory, které na rozdíl od Vás, mají dostatek zdravého rozumu. Navíc je naprosto irelevantní i Vaše tvrzení ‚Do hospody bez peněz nelez‘, a to vzhledem k tomu, že Dukla Praha má na svém stadionu moderní vyhřívací zařízení, které je srovnatelné s většinou ligových celků“.


Tolik výkonný ředitel Dukly Michal Šrámek, jenž se navíc domnívá, že „jsme svým komentářem zkreslili situaci, která před neodehraným duelem Dukla – Sparta nastala, a poškodili tak jeho klub a produkt s názvem SYNOT liga.“

Pokud je to tak, jak výkonný ředitel Dukly říká, nezbývá než se ptát, nač vznikl finančně nákladný projekt Stadiony 2012 s povinností mít na ligovém stadionu vyhřívací zařízení, když při jednom, či dvou centimetrech sněhu na hrací ploše se už musejí zápasy odkládat.

V této souvislosti uveřejňujeme hlas funkcionáře jiného klubu v podobně vysoké funkci jako Šrámek: „Ligové kluby vyhřívací zařízení využívají zřídka, protože je to velmi drahé (padesát dní klub přijde téměř na půl milionu korun – pozn. red.). Proto se raději netopí. Jedině, když byl špatný terén a hrozila nám v den utkání případná kontrola, vyhrávací zařízení jsme v deset hodin dopoledne pustili. Jinak se šetřilo. Pokud vím, je taková praxe na většině ligových stadionů.“


[img id="36931"]