Ostrava veze z Jablonce bod, Zlín v Edenu neuspěl

Že to Jablonci v letošní sezóně v domácím prostředí nejde, to už je holý fakt. Tři výhry a šest remiz, to asi není to pravé ořechové, co si Pelta se svým kádrem představoval. A po posledním ligovém duelu radost určitě taky nemá, protože svěřenci Zdenka Frťaly doma remizovali s posledním Baníkem. Do Prahy zavítal Zlín, který na jaře ještě nevyhrál a v Edenu tomu nebylo jinak. Domácí Slavie vyhrála 1:0.

Ostrava veze z Jablonce bod, Zlín v Edenu neuspěl
Příchod Vlastimila Petržely na lavičku Baníku se zdá jako opravdu dobrý krok. Baník předvádí na jaře zcela jiné fotbalové divadélko, než na podzim, a výsledkem je již zisk čtvrtého bodu z pátého zápasu jara.

Počet bodů nemusí vypadat nijak hodnotně, Baník ale hrál už proti Mladé Boleslavi, Slavii a teď i proti Jablonci. Proti pražskému celku obnovený Baník vedl, ale nakonec prohrál 1:3. V předposledním ligovém klání Baník vedl i doma nad Duklou, ale bod vytěžen nebyl, když pražští hosté ještě do konce prvního poločasu vsítili dvě branky.

A proti Jablonci měl průběh zápasu podobný scénář, jenže z něj už vyšel Baník alespoň s bodem. Po brance Vraštila přesně po půl hodině hry dokázal o šest minut později vyrovnat střídající Doležal, což bylo ze strany domácího celku vše.

Ve druhé půli se domácí dokonce dostali k penaltovému puntíku, jenže Teclova rána rozezvučela pouze tyč a na Střelnici tak byla k vidění remiza 1:1.

Naději v dobrý konec boje o evropské poháry drží pražská Slavia, která doma hostila na jaře marný Zlín. Hosté z Valašska sice podali proti Slavii pěkný výkon, jenže díky brzké brance Součka už z šesté minuty zápasu prohráli pátý zápas v řadě.

Jablonec - Baník Ostrava 1:1 (36. Doležal - 30. Vraštil)
FK Jablonec: Michal Bárta, Vjačeslav Karavajev, Marek Kysela, Luděk Pernica, Matěj Hybš, Tomáš Hübschman (35. Martin Pospíšil), Lukáš Masopust (67. David Breda), Daniel Rossi, Ján Greguš, Tomáš Wágner (35. Martin Doležal), Stanislav Tecl

Baník Ostrava: František Chmiel, Martin Dostál, Filip Kaša, Lukáš Vraštil, Luka Lučić (78. Josef Celba), Richard Lásik, Daniel Holzer, Robert Hrubý, Daniel Ožvolda (60. Artěm Mešaninov), Matěj Helešic (74. Karol Mondek), Dyjan Carlos De Azevedo

Slavia Praha - Zlín 1:0 (6. Souček)
Slavia Praha: Jiří Pavlenka, Tomáš Jablonský, Martin Latka, Jan Mikula, Tomáš Souček, Simon Deli, Josef Hušbauer (59. Karel Piták), Levan Kenia (69. Muris Mešanovič), Miljan Vukadinović, Jaromír Zmrhal (83. Jan Štohanzl), Milan Škoda

Fastav Zlín: Stanislav Dostál, Tomáš Hájek, David Hubáček, Jakub Jugas, Lukáš Pazdera (52. Michal Malý), Dame Diop (70. Antonín Fantiš), Lukáš Holík (87. Marko Jordan), Štěpán Koreš, Róbert Matejov, Vukadin Vukadinović, Tomáš Poznar