Benitéz je zpátky v Premier League, povede Newcastle

Benitéz se po třech letech vrací do Premier League. Bývalý kouč Liverpoolu se dohodl na smluvních podmínkách s Newcastlem. Na lavičce Strak tak nahrazuje Steve McClarena:

Benitéz je zpátky v Premier League, povede Newcastle
Nejhorší podpisy v historii Reds? Balotelli, Aquilani, Diouf...

Straky jsou od samotného začátku sezóny v ostrém boji o záchranu v lize, který zatím nezvládají a jsou předposlední s čtyřiadvaceti body na kontě.

Sobotní porážka na domácí půdě s Bournemouthem byla poslední kapkou a od té doby vedení Newcastlu hledalo nového kouče: "Po sobotní porážce od Bournemouthu se klub po rozvážení rozhodl, že Steve McClaren a jeho tým bude s okamžitou platností propuštěn. Rozhodování zabralo několik dní, což přineslo nejistotu pro všechny členy klubu a především pro Steva a hráče, za což omlouváme. Avšak cítili jsme, že změna je nutná a v nejlepším zájmu klubu," stálo v prohlášení severoanglického celku po propuštění bývalého kouče anglické reprezentace.

Novým koučem se nakonec stal Rafael Benitéz, který sám konstatoval: "Mám tu čest potvrdit, že jsem se dnes smluvně zavázal s legendárním anglickým celkem. Čeká mě masivní výzva," řekl.

Benitéz působil v PL naposledy roku 2013 jako dočasný manažer Chelsea. Na lavičce Liverpoolu seděl od roku 2004 do roku 2010 a zapsal se jako trenér, který dovedl Reds k vítězství v Lize mistrů.