Hertha si poradila se Schalke, Juventus doma nezaváhal

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Program pátečních předehrávek ligových kol byl poměrně štědrý. V Německu na sebe narazila třetí Hertha se čtvrtým Schalke, v Itálii svou pozici na čele upevnil Juventus proti překvapení letošní sezóny Sassuolu. Ve Francii zavítal o záchranu bojující Reims ke druhému Monaku a výhra nad Gijónem ve španělské La Lize patřila zvedající se Malaze.

Ostrý souboj o třetí místo v tabulce svedl mezi sebou klub z Gelsenkirchenu Schalke a domácí Hertha Berlín, které se letos opravdu daří. Po skvělém výkonu Ibiševiče a Starka Hertha ovládla oba poločasy a náskok na Schalke má v tabulce již pětibodový.

Italská Serie A je na čele opravdu hodně napjatá a o titul se pere Juventus s Neapolí. Klub z pod Alp má zatím navrch a po dnešní výhře nad Sassuolem má náskok šest bodů, ale také jednoho zápas navíc. Staré Dámě zajistil tři body Dybala gólem z 36. minuty.

Ve Španělsku se Gijón snažil v Malaze uhrát cenné body v boji o záchranu, ale už ve 25. minutě skóroval Juanpi a Malaze zařídil ligové vítězství po více než měsíci.

Ve Francii vznikly prakticky tři ligy, první hraje samotné PSG, druhou samotné Monako a pak zbytek francouzských prvoligových celků. A ani remiza s Reimsem 2:2 nic nezmění. Monako má v tuto chvíli náskok na třetí Lyon sedm bodů, ale na první PSG ztrátu neskutečných dvaadvaceti bodů.