Bývalé zboží Sevilly, o němž je v Evropě hodně slyšet

Španělský klub Sevilla nedosahuje věhlasu jako třeba Barcelona nebo Real Madrid, přesto patří mezi to nejlepší, co tato jihoevropská země produkuje. Není náhodou, že poslední dva ročníky Evropské ligy ovládla právě Sevilla, neboť každoročně má ve svých řadách nemalý počet vysoce talentovaných hráčů. Podívejme se na trio z nich, kteří již hrají někde jinde, ale stále je o nich hodně slyšet.

Bývalé zboží Sevilly, o němž je v Evropě hodně slyšet
Čtyři bývalí skvělí fotbalisté, kteří jsou děsnými manažery

3) Dani Alves


Pozice: Pravý obránce
Věk: 32 let
Současný klub: Barcelona


Brazilský reprezentační obránce je asi nejznámější hvězdou Sevilly, která odešla na Camp Nou. Současná opora Barcelony změnila dres v roce 2008 za 29,5 milionů liber a ihned se etablovala do základní sestavy katalánského giganta. Alves je známý svými ofenzivními choutkami, které v nemalém počtu příkladů dokázaly připravit brankovou šanci pro Lionela Messiho.

[break]
Devět známých borců, kteří o víkendu nepůjdou do akce

2) Sergio Ramos


Pozice: Střední obránce
Věk: 29 let
Současný klub: Real Madrid


Jméno devětadvacetiletého středního obránce je neodmyslitelně spjato s Bílým baletem, ale Ramos předtím ještě hájil barvy právě Sevilly. Na Santiago Bernabeu se Ramos přestěhoval v roce 2005 za 18,9 milionů liber a dnes by si jen těžko někdo představil defenzivu Realu bez jeho přítomnosti. O to smutnější je zpráva z posledních týdnů, kdy Ramos oznámil, že by rád klub po konci této sezóny opustil.

[break]
Miliardy a miliardy aneb Nejhodnotnější XI současnosti!

1) Ivan Rakitič


Pozice: Střední záložník
Věk: 27 let
Současný klub: Barcelona


Chorvatský středopolař je známý pro svou kreativitu ve středu pole, díky které si získal fanoušky katalánského giganta. Sedmadvacetiletý záložník na Camp Nou vyrostl v jednoho z nejlepších hráčů na svém postu. Sevilla ho v roce 2010 vykoupila z bundesligového Schalke za 1,75 milionů liber a již po pár měsících bylo jasné, že i tento silný španělský klub bude pro Rakitiče jen přestupní stanicí.

Pětice jmen, na které v létě ukáže Antonio Conte