Trio důvodů, proč Sparta urvala s Laziem na Letné jen remízu

Sparta změřila ve čtvrtek síly s italským Laziem Řím v úvodním duelu osmifinále Evropské ligy. Pražský celek si před zápasem na svého soupeře věřil a i znalci mu dávali za pravdu, na trávníku však byla síla tradičního klubu ze Serie A znát. Podívejme se na triu důvodů, proč Sparta urvala s Laziem na Letné jen remízu 1:1, za kterou může být ještě ráda.

Čtyři bývalí skvělí fotbalisté, kteří jsou děsnými manažery

3) Předzápasová euforie

Po lehkém postupu přes ruský Krasnodar zavládla v táboře letenského celu euforie, která se zvýšila po losu. V osudí bylo hned několik evropských gigantů, proto se zdálo být Lazio porazitelné. Římský klub hraje je v Serii A v současné době ve středu tabulky, přesto není možné ho podceňovat. V jeho řadách je nemalý počet kvalitních hráčů, kteří i na Spartě prokázali své dovednosti. Domácí potom byli celý zápas zaskočení a u každého míče později než soupeř.

[break]
Devět známých borců, kteří o víkendu nepůjdou do akce

2) Nasazení

Jak již bylo zmíněno na konci prvního důvodu, Sparta neodehrála na Letné ideální utkání. Remíza 1:1 je svým způsobem dobrá do odvety, ale značí, že musí v Římě vstřelit minimálně jednu branku a žádnou nedostat. Nelze kalkulovat se statistikou, že venku střílet góly umí. Úvodní konfrontace ukázala, že římský klub měl lepší přístup a více chtěl výhru urvat ve svůj prospěch. Druhý poločas byl pak už téměř nekoukatelný a až na pár hráčů byl výkon Sparty bezzubý.
[break]
Miliardy a miliardy aneb Nejhodnotnější XI současnosti!

1) Špatné střídání

Zatímco po dvojzápase s Krasnodarem všichni velebily taktiku kouče Zdeňka Ščasného a mluvili i o velmi účinném střídání, v úvodním zápase s italským klubem mu to příliš nevyšlo. Ve druhé půli poslal na trávník Fataie a Juliše. Mladý a talentovaný útočník se snažil, ale příliš se mu nedařilo, zahraniční posila byla téměř neviditelná a k míči se nedostala a nebo se dopouštěla šílených hrubek. Problém byl i v záloze, která byla až příliš defenzivní a bez kreativity. Možná, že by bylo lepším tahem stažení Marečka nebo Váchy a nasazení Matějovského.