Duklu potopil vlastní gól, Plzni vystřelil tři body Ďuriš

Synot ligy nabídla v rámci jednadvacátého kola zajímavé překvapení v podobě vítězství Jihlavy na půdě Dukly Praha. Na své si přišli moravští fandové, protože se v rámci derby střetlo Slovácko s Brnem. Zápas v Teplicích skončil bez branek a Liberec si věděl rady s Příbramí. Dohrávku dne měla na starost Plzeň s rozjetou Bohemkou, ale její devíti zápasová šňůra bez prohry byla dnes přerušena.

Duklu potopil vlastní gól, Plzni vystřelil tři body Ďuriš
Ronaldo promluvil o všem, co chybí současnému Realu

Dukla Praha nezvládla další zápas na jaře s celkem ze spodku tabulky a po prohře s Bohemians přišla dokonce domácí prohra s Jihlavou. Ta si připsala důležité tři body v boji o záchranu díky vlastní brance Lukáše Štětiny.

Vítězství 1:0 na venkovní půdě oslavili i hráči z Liberce, kteří jeli na výlet do středočeské Příbrami. Čtyři minuty před odchodem do šaten po první půli skóroval Shala a bylo jasno.

Moravské derby mělo zajímavou vůni. Slovácko s Brnem jsou totiž nejen blízko sebe geograficky, ale také tabulkově. Brno je sedmé, Slovácko šesté a díky tomu bylo mírným favoritem. Svou roli splnilo a díky penaltě ve 45. minutě, kterou proměnil Havlík, se dostalo do vedení. Z kopaček Škody ale přišlo vyrovnání v 66. minutě a rozhodnout musel až v 82. minutě zápasu Košút.

Absolutní nuda byla k vidění v Teplicích, jež hráli 0:0 s Mladou Boleslaví.

O poznání lepší to bylo večer v Plzni, kam zavítali pražští Klokani. Očekávalo se vyrovnané utkání, jenže už po půl hodině hry zaúřadoval Ďuriš a klid na kopačky připsal jen o dvacet minut hracího času později druhou brankou. O vítězi bylo jasno. Michal Ďuriš navíc kontaktoval čelo tabulky střelců a společně s Magerou a Lafatou má iž dvanáct branek na kontě.

Výsledky 21. kola Synot ligy:

Dukla Praha - Jihlava 0:1 (61. vlastní Štětina)
Příbram - Liberec 0:1 (41. Shala)
Slovácko - Brno 2:1 (45. Havlík z penalty, 82. Košút - 65. Škoda)
Teplice - Mladá Boleslav 0:0
Plzeň - Bohemians 1905 2:0 (36. a 56. Ďuriš)