Daridu chce Real! Co na to říká reprezentant?

Česká stopa v Realu Madrid? Podle německého listu Süddeutsche Zeitung se na říjnovém seznamu vytipovaných posil královského velkoklubu ocitl i reprezentační záložník a opora bundesligové Herthy Berlín Vladimír Darida!

Daridu chce Real! Co na to říká reprezentant?
Pětadvacetiletý středopolař splňuje požadavky na hráče, který podle skautů bílého baletu španělskému celku chybí. Spolu s Daridou se na seznamu objevili například i Francouz N´Golo Kanté z Leicesteru.

Pro Real bylo důležité, aby šlo o silového a takticky vyspělého záložníka, který udrží míč i pod tlakem a zvládne hrát plných devadesát minut naplno.

"Čte se to krásně. Je pěkné, že takový klub vůbec zná moje jméno. Samozřejmě netuším, do jaké míry jsou ty informace pravdivé, ale zůstávám nohama pevně na zemi," cituje Daridu web jeho agenta Ondreje Chovance.

"Aby člověk mohl na nějaký velký přestup vůbec pomýšlet, musí zažít skvělou sezónu v klubu a ideálně třeba ještě zazářit na velkém turnaji s reprezentací. Koncentruju se na Herthu, v jejímž dresu zažívám první povedenou sezonu v Bundeslize," pokračoval bývalý záložník plzeňské Viktorie.

Do německé metropole zamířil Darida před začátkem letošní sezony z Freiburgu, který se mezi bundesligovou elitou neudržel. V dresu Herthy zatím odehrál 25 ligových zápasů, ve kterých dal čtyři góly a tři připravil.

"Osobně jsem zatím spokojen, co předvádím. Jen bych rád do konce sezony přidal ještě nějaké góly. Ale nejdůležitější je, že se daří klubu. Jsem moc rád, že jsme se vloni v létě rozhodli pro přestup právě do Herthy," řekl Darida.

Rebel, co může všechno i nechtěný maratonec z Berlína!