Ďuriš: Když to tam nepadá, není to jednoduché

Třináctý a čtrnáctý letošní ligový zásah si připsal slovenský útočník ve službách Plzně Michal Ďuriš. Zápas proti Bohemians 1905 svými trefami rozhodl sám a poslal Viktorii za dalšími třemi důležitými body v bitvě o mistrovský titul.

Ďuriš: Když to tam nepadá, není to jednoduché
"Při obou gólech jsem zakončoval do prázdné brány, to se často nestává. Ale jsem rád za každý zásah. Není to jednoduché, když útočník góly nedává, hlavně tady v Plzni. Občas mi to tam padne z ničeho, někdy z obrovské šance vůbec,“ cituje slovenského reprezentanta oficiální ligový web.

Ďuriš přitom nebyl daleko od hattricku, ale v závěru prvního poločasu neměl správně seřízená mířidla. "Bavili jsme se o tom i s Kovim (Jan Kovařík), asi byla příliš prudká přihrávka,“ prozradil.

Úvod jara mu příliš nevyšel, především co se střelecké potence týče. V poslední době se ale zdá, že opět našel tu správnou formu. "Vnitřně mě mrzelo, že nedávám góly, ale kdybych se tím moc zabýval, tak by to bylo jenom horší. Strach jsem z toho neměl. Nebudu ale zastírat, že mi spadl kámen ze srdce. Tabulku střelců ovšem zatím neřeším. Důležitější jsou výkony týmu a titul, nejvíc gólů by bylo třešničkou na dortu,“ pokračoval útočník.

Plzeňští za sebou nyní mají několik zápasů se soupeři ze spodních pater tabulky. Příští kolo ale změří síly s mnohem silnějším protivníkem, představí se totiž v Liberci. "Někdy jsou týmy jako Liberec pro nás paradoxně lepší než třeba Bohemka, proti níž musíme dobývat. Proti Slovanu se každopádně pokusíme prodloužit sérii výher,“ dodal.

Duklu potopil vlastní gól, Plzni vystřelil tři body Ďuriš