Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

Většina hráčů pravidelně nastupuje na jedné pozici, která jim nejvíce sedí, a na které jsou týmu nejvíce platní. Najdou se ovšem i takoví, kteří jsou schopni podávat výborné výkony na různých místech sestavy a tito borci jsou nejvíce ceněni. V případě potřeby totiž mohou trenérovi vytrhnout trn z paty. Kteří současní fotbalisté jsou nejvšestrannější?

Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti
Trio chytrých investic, které by mohl Everton zrealizovat v létě

Philipp Lahm (Bayern Mnichov)

Podle mnohých nejlepší pravý bek současnosti. Sice už není nejmladší, ale stále patří mezi absolutní světovou špičku. Málokdo přitom ví, že bývalý německý reprezentant začínal svou kariéru v Bayernu Mnichov na levém kraji obrany. V poslední době ho navíc Pep Guardiola využívá i na pozici štítového záložníka.
[break]

Emre Can (Liverpool)

V letošní sezoně je dvaadvacetiletý Emre Can stabilním členem základní sestavy Reds a jeden z nejslibnějších mladíků s německým pasem. Za svou relativně krátkou kariéru už ale stihl vystřídat poměrně dost pozic. Nejraději to má ve středu hřiště, ale umí zahrát i na pozici defenzivního záložníka, nebo na pravém kraji obrany.
[break]

Sergi Roberto (Barcelona)

Čtyřiadvacetiletý hráč je pro Luise Enriqueho velmi ceněný. V letošní sezoně totiž vypomohl už na řadě pozic, když zaskakoval za zraněné, případně distancované spoluhráče. Hlavním zaměřením záložník už v dresu katalánského velkoklubu vystřídal sedm pozic včetně krajního obránce i útočníka.
[break]Nový střelec Kladivářů? West Ham sleduje tři vele zvučná jména

Wayne Rooney (Manchester United)

Dlouhodobý talisman rudých ďáblů je pro mnohé příznivce United klasickým útočníkem. Pro manažery anglického celku má však i další využití. Díky kvalitním přihrávkám ho trenéři často využívají pod hrotem nebo v záložní řadě.
[break]

Thomas Müller (Bayern Mnichov)

Produkt mládežnické akademie Bayernu Mnichov má v bavorském velkoklubu velmi dobré postavení. Z pozice útočníka dal už spoustu branek, ale často se objeví i ve středu hřiště, případně na křídle.
[break]

James Milner (Liverpool)

Druhý nejmladší hráč, který kdy okusil Premier League. Za svou bohatou kariéru prošel celou řádkou klubů od Leedsu, přes Newcastle Manchester City či právě Liverpol. Začínal na křídle, ale hrával v záloze, na křídle i na kraji obrany.
[break]Tři Mahrezova fakta, která nejsou příliš známá

David Alaba (Bayern Mnichov)

Rakouský reprezentant působí v Allianz Aréně od roku 2008 a pod vedením Pepa Guardioly se stal jedním z nejkomplexnějších hráčů světa. Primárně nastupuje na levém kraji obrany, ale může vypomoci na stoperu, v záloze i na levém křídle.