Olomouc byla Spartě vyrovnaným soupeřem, přesto padla

Pražská Sparta v dohrávce jedenadvacátého ligového kola dokázala odpovědět na sobotní výhru Plzně a z Olomouce si po vítězství 2:0 odvezla tři body. Na vedoucí Západočechy tak ztrácí šest bodů. Naopak Hanáci nevyhráli ani v pátém jarním utkání a k záchraně jim devět kol před koncem soutěže schází pět bodů.

Olomouc byla Spartě vyrovnaným soupeřem, přesto padla
Trenér Sparty Zdeněk Ščasný tři dny po pohárovém duelu s Laziem Řím poslal v Olomouci na hřiště takřka totožnou sestavu jako proti Italům. Výjimkou byla absence vykartovaného Costy a naopak návrat Šurala, jenž nemohl v Evropské lize nastoupit.

V první půli byla hra vyrovnaná. Jako první si vyloženou šanci vypracovali domácí, ale Mahmutovič po Ordošově centru nedokázal Bičíka, kterému pomohla i Váchova ruka a břevno, překonat.

Domácí celek předváděl sympatický výkon, ale vlastními chybami si sám komplikoval situaci. Letenské tak spasila až šťastná Marečkova teč, který uhýbal Váchově střele, ale zadní stranou stehen dal míči jiný směr.

Vyrovnat mohl Ordoš, ale Bičík si s jeho ránou poradil. Olomouc v závěru vrhla vše do útoku, ale naopak inkasovala. U postranní čáry vybojoval míč Krejčí, našel Juliše a ten se nemýlil.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:2 (0:0)


Branka: 57. Mareček, 90. Juliš. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Ratajová. ŽK: Ordoš - Frýdek. Diváci: 8019.

Olomouc: Buchta - Zahradníček, Šindelář, Radakovič, Vepřek - Plšek, Falta - P. Ševčík (88. Chorý), Ordoš, Navrátil (81. Malec) - Mahmutovič (58. Petr). Trenér: Jílek.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek, Frýdek - Vácha, Mareček - Dočkal (89. Mazuch), Šural, Krejčí (90. Konate) - Lafata (71. Juliš). Trenér: Ščasný.