Penalta a červená pro Váchu? Nikdo ze Sparťanů pochopitelně nic neviděl

Tři body za výhru 2:0 už Spartě nikdo nevezme. O situaci, která za bezbrankového stavu prakticky rozhodla o osudu utkání, se však bude ještě dlouho mluvit. Podle televizních záběrů to totiž vypadá, že Lukáš Vácha zabránil Mahmutovičově gólové hlavičce v cestě do sítě rukou. Měla následovat červená karta a penalta, sudí Paták však zůstal ledově chladný a nechal pokračovat ve hře.

Penalta a červená pro Váchu? Nikdo ze Sparťanů pochopitelně nic neviděl
Sparťané se po utkání pochopitelně dušovali, že o hru rukou v žádném případě nešlo. "Já jsem to vůbec neviděl. Myslel jsem, že to vyrazil Bičík. Až mi řekli, že to vyrazil Vácha rukama, u toho chlapce se tomu ani nedivím," cituje olomouckého Michala Ordoše, jenž míč na hlavu Mahmutoviče posadil, ČTK.

Letenský gólman Bičík sice míč vyrazil, ale před ním se balonu s největší pravděpodobností dotkl právě Vácha. Toho z pochopitelných důvodů do novinářské mixzóny mluvčí pražského klubu nevzal.

Gólman Bičík si údajně momentu, který se odehrál jen několik desítek centimetrů před ním, nevšiml. "Já se přesouval a vyrážel balon. Jestli to štrejchnul rukou, to netuším. To je taková rychlost, že na to člověk nemá čas si všimnout, kdo to tečuje. Vašon (Vácha) říkal, že to nevyrážel, že se toho nedotkl," řekl Bičík.

A co na to trenér Sparty Zdeněk Ščasný? "Já jsem to řešil okamžitě v poločase a ptal jsem se obou hráčů, ať po utkání nevypadám jako blbec. Vácha mi řekl, že po tom chtěl sáhnout, nicméně tam sáhl Bičík a byl to jeho zákrok. Oba jsou to hráči, u kterých o tom nemám důvod pochybovat," prozradil.

Olomouc byla Spartě vyrovnaným soupeřem, přesto padla