Bednář: O zlomení mizérie už si nemůžeme jen povídat

Zatímco na podzim se Roman Bednař trefil čtyřikrát, v jarní části na přesný zásah stále čeká. Již pět kol...

Bednář: O zlomení mizérie už si nemůžeme jen povídat
Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

"I když nechci, v hlavě to mám pořád. Ale to není opravdu jen o mně. Já ten gól dát nemusím, rád na něj přihraju, jenže my už si nevytvoříme ani ty šance. V tom je základ našeho problému. Není z čeho góly dávat. Když si vytvoříme jednu šanci za zápas, je to žalostně málo. Na to se musíme ještě víc zaměřit. Snažíme se tenhle problém řešit. Makáme v tréninku, ale nic se nemění. V tréninku nám to jde, ale v zápase pak vypadáme úplně jinak. Nevím, co pro to můžeme, nebo musíme ještě udělat," pronesl v rozhovoru pro sport.cz bývalý hráč West Bromwiche, Mladé Boleslavi či Sparty.

Další prohra, tentokráte s Liberce, mu nepřidala. "Soupeři jsou u všeho dřív, než my. Při tom u odražených míčů, ale i v dalších situacích, bychom měli být dřív my, pokud chceme vyhrávat. Jenže my jsme všude druzí. Je to v n našich hlavách. Ten chtíč, být u míče první, vytvořit si šanci, dát gól, by měl být mnohem větší," pokračoval spoluhráč Zápotočného, Rezka, Pilíka a spol.

Mohl by vše zlomit ve prospěch aktuálně čtrnáctého celku tabulky klíčový souboj s Jihlavou? "Kéž by. Bylo by to fajn. Pamatuji si, před pár sezónami, kdy jsem za Příbram ještě nehrál, byla v podobné situaci jako teď, a dokázala zápas v Jihlavě zvládnout. My se na to utkání musíme dobře připravit a v zápase tu mizérii zlomit, už si o tom, že ten moment musí příjít, nemůžeme jen povídat," zakončil bojovně naladěný zkušený svěřenec kouče Pavla Tobiáše na stránkách sport.cz.