Bývalé zboží Benfiky, o němž je v Evropě hodně slyšet

Portugalsko je sice mnohými přehlíženo a nedosahuje ve fotbale takového věhlasu jako sousedící Španělsko, přesto disponuje několika zajímavými kluby, které každoročně bojují v pohárové Evropě. Kluby jako Porto, Benfika nebo Sporting plodí zajímavé talenty, které je pak možné spatřit zámožných velkoklubech starého kontinentu. Nyní se zaměřme na celek z Lisabonu a podívejme se na trio bývalých hráčů Benfiky, o kterých je v Evropě stále hodně slyšet.

Bývalé zboží Benfiky, o němž je v Evropě hodně slyšet
Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

3) Jan Oblak


Pozice: Brankář
Věk: 23 let
Současný klub: Atlético Madrid


Talentovaný slovinský brankář nahradil na Vicente Calderón Thibauta Courtoise, který se musel vrátit z hostování do londýnské Chelsea. Teprve třiadvacetiletý Oblak dokázal jeho ztrátu zaplnit a stal se ihned oporou kádru kouče Diega Simeoneho. Předtím působil čtyři roky právě u Benfiky, kde však naskočil jen do šestnácti ligových utkání a zbytek času strávil na hostováních, kde sbíral cenné zkušenosti.

[break]
Osm superhvězd, které chce v létě přivést Real

2) Ángel Di María


Pozice: Záložník
Věk: 28 let
Současný klub: PSG


Hvězdný argentinský reprezentační záložník nahlédl do Evropy právě skrze Benfiky v roce 2007. O tři roky později ho angažoval Real Madrid. Následovalo angažmá v Manchesteru United, které se příliš neosvědčilo. V létě minulého roku odešel do PSG, kde doslova restartoval kariéru a patří k nejlepším hráčům francouzské nejvyšší soutěže.

[break]
Miliardy a miliardy aneb Nejhodnotnější XI současnosti!

1) David Luiz


Pozice: Obránce
Věk: 28 let
Současný klub: PSG


Brazilský defenzivní klenot se střapatými vlasy patřil vždy k chloubám své reprezentace. I na Stamford Bridge v dresu Chelsea, kam se v roce 2011 stěhoval z Benfiky, se mu nadmíru dařilo. V létě roku 2014 ho získalo ambiciózní PSG, které neváhalo zaplatit astronomických 50 milionů liber. Pod Eiffelovkou se Luiz rozhodně netratí a se svými spoluhráči směřuje za dalším ligovým triumfem v Ligue 1.

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry