Čtyři trenéři, jimž se dařilo po odchodu z Realu Madrid lépe

Kdo by nechtěl vést španělský královský klub Real Madrid? Evropský gigant je každý rok ostře sledován a očekávají se od něj ty nejlepší výsledky. Tým plný hvězd má pak ovládat schopný kouč, který svou strategií dovede kádr k vytouženému úspěchu. Ne všem trenérům se však dařilo na Santiago Bernabeu zářně. Podívejme se na čtyři případy, kdy lepší časy nastaly až po odchodu ze španělské metropole.

Čtyři trenéři, jimž se dařilo po odchodu z Realu Madrid lépe
Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

4) Jupp Heynckes


Národnost: Němec
Působení v Realu: 1997/98


Bývalá ikona německých zelených pažitů si nevedla špatně ani v trenérské roli. Jeho schopnosti ho dovedli až do španělského hlavního města, kde měl být novým stratégem Bílého baletu. Jeho přítomnost byla pro některé dosti rozporuplná, protože zatímco v Lize mistrů slavil úspěch, v La Lize se jeho svěřenci trápili. Zlatá léta přišla pro tohoto kouče až poté, především v Bayernu Mnichov zanechal nesmazatelnou stopu.

[break]
Osm superhvězd, které chce v létě přivést Real

3) Guss Hiddink


Národnost: Nizozemec
Působení v Realu: 1998/99


V létě roku 1998 nahradil tento slibný nizozemský trenér právě odvolaného Heynckese. U kormidla se však Hiddink udržel jen do února, protože špatné výsledky dohnaly vedení opět ke změně. Současný kouč Chelsea si však nemusí hořkost vůči Santiago Bernabeu uchovávat, neboť dokázal z několika průměrných reprezentací udělat zajímavé soupeře a v Eredivisii vyhrál tři ligové tituly s PSV Eindhoven.

[break]
Miliardy a miliardy aneb Nejhodnotnější XI současnosti!

2) Manuel Pellegrini


Národnost: Chilan
Působení v Realu: 2009/10


Pellegrini byl jmenován hlavním trenérem Bílého baletu v červnu roku 2009 a nastartoval druhou vlnu Galacticos. Pod jeho vedením zaznamenal Real skvělou sezónu, ve které nashromáždil celkem 96 bodů. Nakonec to však k ligovému triumfu nevedlo neboť Barcelona pod taktovkou Guardioly byla ještě o kus lepší. Jeho pozdější angažmá v Manchesteru City dopadlo o poznání lépe a na svém kontě má již dva triumfy z Premier League a dva z Ligového poháru.

[break]
Tři Mahrezova fakta, která nejsou příliš známá

1) José Mourinho


Národnost: Portugalec
Působení v Realu: 2010/13


I když ani v současné době nemá Mourinho na růžích ustláno, dá se jako špatné hodnotit i jeho působení v Realu Madrid. Ačkoliv pod jeho vedením získal Bílý balet poslední triumf v La lize, fanoušci a média ho často rozebírali do mikročástic a angažmá mu hodně zprotivili. Nakonec po dohodě s prezidentem klubu Florentinem Pérezem byla prodloužená smlouva přerušena a Mourinho balil kufry.

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry