Anglie nemá šanci ovládnout Euro, je přesvědčen Shearer

Legenda Newcastlu United i Albionu Alan Shearer se vyjádřil k anglickým šancím na nadcházejícím evropském šampionátu ve Francii. Své zemi příliš nevěří a Hodgsonův výběr ohledně šancí na výrazný úspěch spíše odepisuje.

Anglie nemá šanci ovládnout Euro, je přesvědčen Shearer
Arsenal? Je obtížné pochopit, jak se to stalo a proč se to stalo

Někdejší útočník Blackburnu Rovers ovšem věří, že hráči využijí mezinárodní akci roku 2016 jakožto velkou zkušenost a tím položí základy pro budoucí úspěch, na který už čeká ostrovní reprezentace dlouhá desetiletí.

"Nemyslím si, že to vyhrajeme," přiznal Shearer v interview pro Daily Star. Jeho země má přitom hratelnou skupinu se Slovenskem, Walesem a Ruskem a bylo by překvapením, kdyby se z ní Kaneovi, Stonesovi, Sterlingovi, Allimu a spol. nepodařilo postoupit.

Podle Shearera je však konkurence stále příliš silná. "Myslím, že oproti poslednímu velkému turnaji MS 2014 budeme lepší, ale nedomnívám se, že až tolik, aby to stačilo na vítězství," pokračoval Shearer.

Více bude věřit anglickému souboru na MS 2018, kdy už bude současné mládí ještě otrkanější. "Ještě na to nemáme hráče. Nemáme zkušenosti. Disponujeme několika dobrými mladými nadějemi. Pokud vytěží zkušenosti, mohlo by to přinést užitek posléze," uzavřel pětačtyřicetiletý muž, jenž vytěžil ze třiašedesáti mezinárodních startů 30 přesných zásahů.