Trio faktů, proč fanoušci Liverpoolu závidí sokům z Evertonu

Je zajímavé pokaždé sledovat městská derby, kdy proti sobě změří síly tradiční kluby, jež mají historii a širokou základnu fanoušků. Nejinak je tomu i v případě Liverpoolu. Zatímco na Anfield Road mají ve vitríně více trofejí, Everton má jiné přednosti, které příznivci Reds svým rivalům závidí. Podívejme se na tři z nich.

Trio faktů, proč fanoušci Liverpoolu závidí sokům z Evertonu
Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

3) První vládci Anfield Road


Možná to zní bláznivě, ale v tomto případě se jedná skutečně o pravdu. Svým způsobem jsou Reds squatteři, neboť na Anfield Road hrál první zápasy Everton. K obratu došlo v roce 1992, když po rozepři s majitelem stadiónu přesedlal modrý tým do Goodison Parku, kde je dodnes. Majitel John Houlding pak založil nový klub s názvem Liverpool FC a právě Anfield pojal za svůj.

[break]
Osm superhvězd, které chce v létě přivést Real

2) Romelu Lukaku


Z minulosti se přesuňme do aktuální doby, kdy dres Evertonu obléká obrovská belgická hvězda, kterou je Romelu Lukaku. Bývalá akvizice Chelsea je velice silná v zakončení a svým způsobem připomíná Luise Suáreze. Zatímco v Goodison Parku svého kanonýra mají, na Anfield Road ho stále hledají. Z posledních let lze registrovat několik chybných nákupů, které bijí do očí.

[break]
Miliardy a miliardy aneb Nejhodnotnější XI současnosti!

1) Nová finanční injekce


Když se zastavíme u událostí posledních týdnů, je zřejmé, že Evertonu hraje vše do karet. Získal totiž velmi vlivného a zámožného akcionáře Farhada Moshiriho, který avizuje velké investice již toto léto, což by mohlo být velkým příslibem do nadcházejících let. Majitelem Liverpoolu je Fenway Sports Group, která disponuje také dobrým finančním tokem, ale žádné masivní posilování nebylo avizováno. Že by se spoléhalo především na lovecký instinkt kouče Jürgena Kloppa, který umí z nevýrazných hráčů dělat hvězdy?

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry