Proč by mohl dostat Guardiola Citizens na absolutní vrchol?

Proč by mohl dostat Guardiola Citizens na absolutní vrchol?

Již za méně než tři měsíce by měl jeden z velikánů současného trenérského řemesla převzít otěže na Etihad Stadium. Manchester City si od příchodu Pepa Guardioly z Bayernu Mnichov hodně slibuje a vše mluví ve prospěch budoucího úspěchu. Podívejme se na několik důvodů, proč by mohl tento anglický klub pod jeho taktovkou dosáhnout absolutního vrcholu?

Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti

3) Dvakrát nevstupuje do stejných vod


Pep je v současné době již třetím rokem u bavorského mistra, se kterým sahá po třetím triumfu v Bundeslize v řadě. Před tím slavil nemalý počet úspěchu v rodném Španělsku, kde vedl Barcelonu. Již před časem projevil zájem okusit i anglickou Premier Leaguea a zatím platí pravidlo, že v jedné soutěži nevede dva týmy. Na Etihad Stadium ho nebude svazovat minulost s jiným ostrovním celkem a bude se moci soustředit na dosažení svého cíle.

[break]
Osm superhvězd, které chce v létě přivést Real

2) Větší výzva


Guardiola nikdy neokusil tak vyrovnanou soutěž, jaká je v Anglii. Před každou sezónou je v Premier League do role favoritů pasováno hned několik celků a třeba ta současná dokazuje, že vše může být ještě úplně jinak. Právě na Ostrovech se může naplno projevit jeho manažerská dovednost, neboť bude muset vymýšlet strategii na každého soupeře pečlivěji a důsledněji, aby se vyvaroval bodovým klopýtnutím.

[break]
Miliardy a miliardy aneb Nejhodnotnější XI současnosti!

1) Zázemí a možnost vlastní volby


Manchester City je velice zámožný celek s vlastníky z arabského světa, proto není problém si ukázat na kteroukoliv akvizici. Guardiola přichází do týmu, který není stmelený jako Barcelona. Páteř týmu již není také složená z žádných mladíků, proto španělský kouč může již od počátku tvořit novou osu, se kterou může slavit úspěch po dobu několika nadcházejících let. Je zřejmé, že má skvělou ornou půdu před sebou, proto se necháme překvapit, jak si s tím poradí.

Exodus na Stamford Bridge, anebo kdo bude balit kufry