Proč Lavičku trápí defenzivní krajánci Zima, Simič či Stronati?

Koho povolal kouč české jednadvacítky Vítězslav Lavička na blížící se kvalifikační duely proti Lotyšsku a Maltě?

Proč Lavičku trápí defenzivní krajánci Zima, Simič či Stronati?
Vrba povolal Radu, Koubka či Hrušku. Ukáže i na Baránka?

V nejnovější nominaci nechybí jak slávistický středopolař Tomáš Souček, tak záložník nizozemského Ajaxu Václav Černý. "Ze soupisky aktuální jednadvacítky udělal Souček největší pokrok a zákonitě padl do oka i kolegovi Pavlu Vrbovi, když tvořil nominaci na březnové zápasy. Nabízelo se to jako jedna z variant, ale nakonec zůstal u nás, protože áčko má sice přednost, ale my hrajeme kvalifikaci a oni přípravné zápasy," osvětlil v interview pro Českou tiskovou kancelář exsparťanský kormidelník s minulostí v Liberci, Sydney či Viktorii Žižkov.

Lavička připustil, že největším problémem současných Lvíčat jsou brankáři. Ukázal na Luďka Vejmolu z Jihlavy, Lukáše Zimu z Perugie a Vojtěcha Vorla z Vlašimi, ale i tak má pochyby. "Všichni jsou kvalitní a talentovaní, ale trochu nás trápí, že v klubech bojují o místo v sestavě a nehrají pravidelně," pokračoval ČTK citovaný nadřízený Juliše, Schicka či Baráka.

Příliš si nevyskakuje ani u defenzivní složky, hlavně u stoperů. "Máme hráče, kteří šli v brzkém věku do zahraničí. Stefan Simič je sice v AC Milán a jezdí s áčkem na zápasy, ale nastupuje jen v přípravě. V podobné situaci je také Patrizio Stronati v Austrii Vídeň. To nás trochu trápí," zakončil Lavička, jehož výběr narazí na Lotyšsko v Uherském Hradišti 25. března a o čtyři dny později se představí na Maltě.

Nominace Lvíčat na březnovou kvalifikaci o ME 2017:


Brankáři: Luděk Vejmola (Jihlava), Vojtěch Vorel (Sellier), Lukáš Zima (Perugia).

Obránci: Milan Havel (Bohemians 1905), Lukáš Vraštil (Ostrava), Michael Lüftner (Teplice), Aleš Matějů (Plzeň), Ondřej Karafiát (Liberec).

Záložníci: Antonín Barák (Slavia), Aleš Čermák (Mladá Boleslav), Václav Černý (Ajax), Michal Hubínek (Bohemians 1905), Marek Havlík (Slovácko), Tomáš Souček (Slavia), Daniel Holzer (Ostrava), Petr Ševčík (Olomouc), Michal Trávník (Jablonec).

Útočníci: Lukáš Juliš (Sparta), Patrik Schick (Bohemians 1905).