Guardiola chce vybrakovat Bayern, ale má smůlu

O dalším angažmá španělského kouče Josepa Guardioly je jasno. Zkušený stratég se po sezoně přesune z Bayernu Mnichov do miliardami napěchovaného Manchesteru City. Vzhledem k tomu, že má jasno, může se klidně soustředit na budoucí posily Citizens. Na Etihad Stadium by si s sebou rád vzal i několik hráčů bavorského velkoklubu, ale to má smůlu.

Guardiola chce vybrakovat Bayern, ale má smůlu
Alespoň mu to vzkazuje vedení Bayernu, které se nechce vzdát žádné ze svých opor a už vůbec ne Davida Alabu, jehož Guardila předělal z výborného levého beka na fantastického středního záložníka. Bývalý kouč Barcelony ale má zájem i o další hráče. Například o Thiaga Alcantaru, jehož si do Bayernu přivedl právě z Katalánska. Dalším na seznamu je pak Manuel Neuer.

Vedení úřadujícího německého mistra však nic takového nechce dopustit a hodlá s klíčovými hráči prodloužit smlouvy. Již dříve se dokonce šéf Bayernu Karl-Heinz Rummenigge nechal slyšet, že Guardiola Davida Alabu nikdy nezíská.

Zkušený kouč už za sebou má schůzku se Txiki Begiristainem, jenž v City působí na pozici ředitele pro fotbal, a seznámil ho se svými plány. Na seznamu vytipovaných posil je celá řada hráčů z Bundesligy včetně Ilkaye Gündogana z Dortmundu.

Vedení Bayernu nemá žádný problém s tím, že si Guardiola už vybírá posily pro nový tým. Rázně však odmítá možnost, že by někoho získal právě z bavorského velkoklubu a podobně to vidí i klubová ikona Franz Beckenbauer. „To se nestane. A kdyby přeci, tak by to nebylo správné. Nemyslím si však, že by to Guardiola udělal,“ prozradil.

Sedm nejvšestrannějších hráčů současnosti