Hušbauer: Nějaké reakce fanoušků Sparty na mě asi budou

Šestadvacetiletý záložník Josef Hušbauer má před sebou první velké derby v jiném, než sparťanském trikotu.

Hušbauer: Nějaké reakce fanoušků Sparty na mě asi budou
Máme problémy, nebudu tvrdit, že ne, láteří trenér Slavie

"Sparta bude chtít hrát určitě aktivněji než na podzim na Slavii, bude jí chtít vrátit tu porážku. Bude to těžké utkání, bude vyprodáno. Potřebujeme vyhrát nebo aspoň bodovat, což je náš plán," ozřejmil v interview pro iSport.cz bývalý hráč Viktorie Žižkov, Příbrami či Baníku Ostrava.

"Sparta je v laufu, my zase tolik ne. Výsledkově se nám doma daří, ale nedá se říct, že bychom všechny soupeře přehrávali. Nejsme ještě v takové pohodě, pořád se sehráváme. Víme, že to ještě není ono. Ale myslím, že derby je o něčem jiném. Sparta může být také nervóznější a my tam pojedeme hrát naplno. Mají nabitý program, ale když se vám daří, tak jde únava stranou," pokračoval v rozhovoru pro Deník Sport spoluhráč Pitáka, Součka, Berkovce a spol.

Ještě v průběhu podzimu nastoupil nynější svěřenec Dušana Uhrina v rudém dresu a byl u prohry v Edenu. Na Letné by to tak měl od sparťanských fanoušků za "zradu" schytat. "Zvýšenou nervozitu zatím necítím, ale nějaké reakce domácích fanoušků tam na mě asi budou. Co mám informace, tak asi určitě. Ten zápas je vždy vyhecovaný, a když nějaký hráč přestoupí do týmu rivala, není to pro fanoušky dobré. Myslím, že mě tam asi nepřivítají s otevřenou náručí a potleskem, to asi ne. Nikdy nevíte, co se může stát, ale jsem na to připravený," ubezpečil bývalý český reprezentant, který už má za sebou i krátkou zkušenost z italského Cagliari.

V novém působišti ještě v Synot lize neskóroval. V případě, že by se mu to podařilo proti jeho bývalému chlebodárci, slavil by gól právě v Generali aréně? "To by bylo hodně zajímavé. Nevím, jestli bych gól slavil. Důležité pro mě ale je, abychom tam něco uhráli jako tým," zakončil na server isport.blesk.c.z Hušbauer.