Ščasný: Nedvěd říká, že má Lazio téměř nejlepší protiútoky v Itálii

Sparta, která se bude moci ve věčném městě podle všeho spolehnout i na Marka Matějovského, ještě v historii evropských soutěží nikdy nevyhrála na půdě italského týmu.

Ščasný: Nedvěd říká, že má Lazio téměř nejlepší protiútoky v Itálii
Brabec: I Lazio má mouchy. Krejčí: Postup by byla senzace

"Bylo by nádherné tuto sérii zlomit, i když já nejsem zrovna ten typ člověka, který by na takové statistiky nebo sérii příliš koukal. Tento týden jsem si znovu pouštěl jejich pohárové zápasy a znovu jsem si říkal, jak moc kvalitní tým to je. Nejen, že mají individuality, ale pracují na sto procent všichni po celém hřiště. Jejich styl hry je nepříjemný pro kohokoliv. Velmi poučné je sledovat zápas Lazia s Galatasarayem a další pohárové zápasy. Oni umí dokonale napadat, podržet míč na polovině soupeře, ale zároveň také se zatáhnout do bloku a čekat na protiútoky, které mají fantastické. Mluvil jsem o tom s Pavlem Nedvědem, který říkal, že protiútoky v podání Lazia jsou téměř nejlepší v Itálii," pronesl na stránkách sparta.cz letenský kormidelník Zdeněk Ščasný.

Pokud bude chtít jeho soubor postoupit, bude muset na Apeninském poloostrově skórovat a nejlépe vícekrát. "Výsledek z domácího prostředí je takový, jaký je. Nemůžeme hrát pouze defenzivně, ale zároveň nesmíme hrát naivně a hloupě jen dopředu, abychom dali za každou cenu gól, toho by dokázali využít. Musíme hrát rozumně a podat lepší výkon, než v druhém poločase prvního zápasu. V něm jsme ztráceli velké množství míčů, což nás stálo nejen spoustu sil, ale také zřejmě i lepší výsledek," pokračoval na klubovém webu nadřízený Krejčího, Brabce, Costy a spol.

Pro Lazio je Evropská liga vzhledem k postavení v Serii A prioritou. Kouč Pioli ostatně šetřil o víkendu hned devět hráčů, kteří byli v akci v Generali aréně. "Na rozdíl od jiných italských týmů, Lazio dává Evropské lize velkou váhu. Třeba v zápase s Galatasarayem Istanbul na nich bylo vidět, jak moc prožívají každou vstřelenou branku, jak se radují, byli soudržní a bylo na nich vidět, jak moc chtějí uspět," doplnil na webu sparta.cz bývalý kormidelník Liberce, Teplic, Viktorie Žižkov či Panathinaikosu Atény, jehož svěřenci tento týden trénovali také pokutové kopy. "Gólmani se dívali na video, hráči kopali. Já doufám, že to k penaltám nedojde, protože to by znamenalo o hodinu delší zápas a další šediny na hlavě," uzavřel šéf sparťanského realizačního týmu.