Jablonský: Radši jezdím Blankou, abych nemusel vidět Letnou

Sešívaný odchovanec Tomáš Jablonský je kovaným slávistou. Jak se těší na slavné pražské derby, které bude v neděli večer hostit konkurenční Letná?

Jablonský: Radši jezdím Blankou, abych nemusel vidět Letnou
Hušbauer: Nějaké reakce fanoušků Sparty na mě asi budou

Svými slovy připomíná svého bývalého nadřízeného Pavla Řeháka, jenž rivala nemusí. Ve Spartě se kamarádí zejména s Davidem Lafatem a Bořkem Dočkalem, které zná již z dřívějších dob.

"Když jsem hrál pod trenérem Jarolímem, říkali nám, hlavně pan Řehák, jak to bylo strašné, že se pouštěly likvidační zákroky. Nejezdilo se kolem Letné. Já tam bohužel nedaleko bydlím, takže musím jezdit kolem nich. Ale většinou to taky objíždím, radši jezdím Blankou, abych nemusel vidět jejich stadion. Je to rival. Dnes už tam mám hodně kamarádů, ale nic jim nedaruju. Vždycky je popíchnu. Máme mezi sebou velkou rivalitu a jsem rád, že to tak zůstává. Kdykoliv proti nim nastoupím, ať za jakýkoliv tým, chci je porazit. Nepřeju jim vůbec nic. Tedy přeju jim tam v Evropské lize, aby nám udělali ten koeficient, ale to je tak všechno," uvedl na stránkách slavia.cz svěřenec Dušana Uhrina, jenž je nenápadnou, ovšem důležitou postavou vršovického celku.

Jaký bude recept na venkovní úspěch? "Už jsme se přesvědčili doma v Edenu, že pokud jim nedáme prostor, dostanou sice přihrávky, ale neotočí se s nimi. Byli pořád pod tlakem a ztráceli míč. Mají kvalitnější hráče než my, ale nejsou takoví bojovníci. Když se nedostanou ke své kombinační hře, jsou otrávení. Může nakonec rozhodnout třeba jedna standardka. Ale v zápase to je pokaždé jiné. Na podzim jsme měli podporu celého stadionu, to se teď změní. Když na ně nebudeme dorážet, může to dopadnout špatně. Protože mají individuálně dobře vybavené hráče a navíc hrají doma," pokračoval na klubovém webu kolega Baráka, Pitáka či Berkovce.