Kukec: V Baníku nebyla disciplína, hráči do toho koučům kecali

Několik let strávil v Baníku Ostrava chorvatský reprezentant Davor Kukec. Letošní leden ale pro něj byl zlomový. Tradičnímu klubu, který se však v současné době potýká s velkými problémy, zamával a přesunul se do Teplic. Nyní ho čeká první měření sil s Baníkem v roli soupeře. Jak se na pikantní zápas těší?

Kukec: V Baníku nebyla disciplína, hráči do toho koučům kecali
Třicetiletý záložník se na zápas připravuje nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. „Asi to bude těžké. Pro mě nezvyklé, protože budu stát na druhé straně. Jsem ale teď v Teplicích, tak chci, abychom vyhráli,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro synotliga.cz a prozradil, že případnou trefu do sítě svého někdejšího zaměstnavatele by neslavil.

„V Ostravě jsem byl čtyři roky. Zažil jsem tam nejlepší léta, takže Baník je moje citová záležitost. Vím, že kluci jsou tam v těžké situaci a asi spadnou do druhé ligy. Na druhou stranu jsem viděl fanoušky, jak je podporují,“ řekl Kukec.

Na Bazalech se potkal s celou řádkou trenérů, ale nejlepší vzpomínky má na Martina Svědíka. Ale co třeba takový Vlastimil Petržela, jenž v současné době sedí na lavičce klubu a na Kukecovu adresu se v zimě nevyjádřil zrovna dvakrát lichotivě?

„On možná nepochopil otázku, která mu byla položena. Ta otázka byla na hvězdy, ale já ani Francis Narh jsme v Baníku hvězdami nebyli. Těmi byli Lukeš nebo Baroš. Kvůli nim lidé chodili na stadion. Pan Petržela nás ani neviděl na tréninku,“ pokračoval.

Zajímavé je i srovnání tréninku v Baníku a v Teplicích. „Trenér tady od nás chce 150% výkon, v Ostravě tomu tak nebylo. Tady mluví jen trenér a kapitán, je zde větší disciplína. To v Ostravě do toho hráči trenérům mluvili a disciplína tam nebyla,“ přidal zajímavý postřeh.

TOP 5 mladých nadějí českého fotbalu, které nabízí první liga