Mahmutovič málo pracuje pro mužstvo a musí si to prý přiznat

Svého času hovořilo plzeňské vedení o Aidinu Mahmutovičovi jako o nejlepším útočníkovi celé ligy. Brzy třicetiletý bosenský hráč s dlouhou teplickou minulostí ale vypadl ze základní sestavy Viktorie a vydal se na hostování do Sigmy Olomouc, které měl během jara vystřílet záchranu.

Mahmutovič málo pracuje pro mužstvo a musí si to prý přiznat
Sešívaný cíl? Dostat se v ročním rozpočtu na 150 millionů

Jeho dosavadní působní na Hané je však považováno spíše za zklamání. Vedení Sigmy doufalo, že jeho příchod vyřeší oenzvní problémy, jenže se tak nestalo a zkušený hráč zaznamenal ve čtyřech vystoupeních pouhý jeden gól. Také proto se ho kouč Václav Jílek nebál v posledních dnech kritizovat...

"Měli jsme před sezonou očekávání, já jsem říkal, že jméno ještě nikdy nic nevyhrálo, to se přesně naplňuje. Pracuje málo pro mužstvo. Je potřeba si to říct a on si to musí v první řadě hlavně přiznat. Musí pracovat. Rvát se o každý balon. I v té horní pozici. To zatím nesplňuje. Je to útočník, má pro to předpoklady, je to náběhový hráč. V momentě, kdy jsou tam tři čtyři situace a on tam nejde, byť zbytečně v danou chvíli, tak to je chyba. Takže zatím nespokojenost. Musí se jednoznačně zlepšit," nebral si servítky bývalý asistent Vítězslava Lavičky na Letné, jehož slova publikoval server iSport.cz.

Dobře ho zná také nynější volný trenér Petr Rada, jen ho zažil právě na Stínadlech. "Je schopen jednou dvakrát zahrát skvěle a pak se na několik utkání ztratit. Má to trochu v krvi, tohle je holt balkánská povaha. I když zrovna on není jejím typickým představitelem, musí se s ním individuálně pracovat. Jednoznačně pevná tvrdá ruka. Ale taky osobní přístup. Několikrát jsem si Aidina vzal bokem k sobě a mluvil s ním sám mezi čtyřma očima. Je to osobnost, je třeba s ním podle toho pracovat. Pevnou ruku ale potřebuje. Myslím, že to mezi námi i přesto fungovalo," pokračoval na portálu isport.blesk.cz někdejší stratég Liberce, Slavie či české reprezentace.